Історія довжиною в століття

Історико-філологічний факультет святкує річницю. Заснований ще в 1918 році, але в 66-му з одного факультету стало два. Цими днями вони святкують День народження разом. Далі - Анна Ружін.

Філологи та історики. Для них цей день особливий. Тож у холі театру Гоголя збираються саме вони. Цьогоріч історико-філологічний факультет святкує столітню річницю.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Г.Короленка 

- Ми об'єднали ці два факультети. Адже на першопочатках нашої історії це був історико-філологічний факультет. Досить згадати випускниками нашого закладу всесвітньо відомий філолог і педагог Василь Сухомлинський, сторіччя якого святуємо цьогоріч. Антон Макаренко також тут працював.

Святкування об'єднали, хоча зараз факультети живуть самостійним життям.

Оксана Кирильчук, декан факультету філології та журналістики

- Ці факультети розділилися в 1966 році. Розділилися і стали ми окремо філологічним та історичним. Але уже 10 років поспіль, з 2008 року гідно носить звання філології та журналістики, оскільки з'явилася нова спеціальність.  І це була знакова подія для нашого факультету. Оскільки ми тепер маємо відділення журналістики.

У залі - викладачі, студенти та колишні випускники. Для них філологія та історія стали частиною життя.

Анатолій Ханко, випускник історичного факультету 

- У 99 році вступив навчатися, але один із тих небагатьох студентів, який вчився не 5 років, а 18 років. І закінчив тільки у 2017 році. Коли потрапили в Іловайськ, коли були дуже тяжкі часи, то перед Боженькою багато чого пообіцяв, якщо ми звідти вийдемо. Коли вийшли, я одружився, сина народив і в тому числі побіцяв, що я відновлюся в університеті.

На сцені цього дня творчі колективи університету, викладачі та випускники.

Кращих цього дня нагородили відзнаками та квітами.

Стрічка новин