Зйомки упродовж десятиліття

Фільм «Чорний козак» виходить в широкий прокат. Майже 500 акторів, безліч локацій та зйомки без гонорарів. Так створювали містичний фільм. Більше про це - Анна Ружін.

У холі збираються глядачі на перегляд стрічки. Аудиторія різного віку. Переглянути «Чорного козака» приїхали і гості із Світловодська. Це - учні гуртка «Юний журналіст» та їх керівник.

Олександр Маляренко, керівник гуртка «Юний журналіст» (м. Світловодськ) 

- Приїхали до вашого файного міста, щоб діти побачили, як мають відбуватися прем'єри, національні прем'єри.

До показу залишилося небагато часу, але глядачі вже цікавилися сюжетом фільму.

Данило Тягній, учень гуртка «Юний журналіст» (м. Світловодськ) 

- Там жінка. Вона вагітна і живе сама. Вночі до неї хтось приходить і робить за неї всі справи. 

Ашот Вдовиченко, учень гуртка «Юний журналіст» (м. Світловодськ) 

- По-перше, хотілося побачити акторів і закцікавив трейлер. Мені здаєься, що це дуже цікава історія. І я б хотів на це глянути.

Перед фільмом режисер та головна акторка провели прес-конференцію. Там і ознайомили глядача з кінострічкою. Головну роль виконувала Марина Юрчак. Вона єдина професійна акторка в стрічці. Зйомки з нею тривали протягом 5 років.

Марина Юрчак, виконавиця головної жіночої ролі 

- Моя героїня - це проста сільська жінка часів 16-17 сторіччя. За рахунок, що це казка, ми не визначали чітко час. Це так приблизно. Втілитися в образ мені допомагали костюми, хореографічні комплекси, мої партнери, які є етнографами.

Але не всі сцени давалися акторам легко.

Марина Юрчак, виконавиця головної жіночої ролі 

- Деякі сцени мені було важко зробити, чисто психологічно було важко зробити. Були якісь зйомки - це була зима або осінь, а мені треба було босоніж гуляти по землі, а потім у мене наступного дня пропав голос. Добре, що ми потім переозвучували. А зараз я дивлюся - нічого страшного. Але коли холодно, то це все-таки було важко.

У кадрі - часи козацької доби. Фільм оповідає про велич українського духу та нескоренний український характер. Участь у зйомках взяло майже 500 чоловік. Всі вони грали - безкоштовно.

Владислав Чабанюк, режисер 

- Якусь частину ми знімали в Легендзиному, але біля Умані. Київ - це і Мамаєва Слобода, і Пирогів, і Бузова. Це такі скансени, де є українські хати, де є локації цікаві. Зсередини та ззовні можна знімати. Знімали також на Черкащині, яка колись була Полтавщиною, до речі.

Фільм знімали 10 років. Меценатами виступили звичайні українці.

Владислав Чабанюк, режисер 

- Я розумів, що це буде не за місяць. І за два, але те, що це розтягнеться на 10 років, то якби мені це хтось сказав, то я б, напевне, подумав, що такого бути не може. Я думав, що за рік ми все зробимо. З'являлись нові проблеми - це фінанси, технічні засоби. Сценарій змінювався, люди інші приходили.

В широкий прокат стрічка виходить з 25 жовтня. Кошти, зібрані від продажу квитків, підуть на реабілітацію українських воїнів. 

Стрічка новин