Визначили найекономніші управління виконкому Полтавської міської ради

Визначили найекономніші управління виконкому Полтавської міської ради

Серед структурних підрозділів Полтавської міської ради найбільше коштів заощадили Управління освіти, ЖКГ, капітального будівництва та адміністративних послуг.

Інститут аналітики та адвокації провів моніторинг закупівель Виконавчого комітету Полтавської міської ради та підпорядкованих йому установ у період з 2017 року до першої половини 2018 року. Аналітики порівняли планові та фактичні витрати структурних підрозділів та визначили загальний відсоток економії.

Зокрема, у 2017 році виконком та управління Полтавської міської ради загалом заощадили близько 23,2 млн грн (5% від запланованих витрат). У свою чергу, за I півріччя 2018 року сума економії склала 16,2 млн грн (3,1%).

Серед найекономніших виявилося Управління освіти: за 2017 рік підрозділ заощадив 10  млн грн (16% від запланованих витрат), а за перші 6 місяців 2018 року – 8,4 млн грн (20%). Другим за обсягом економії стало Управління житлово-комунального господарства, яке за півтора роки заощадило більше 16 млн грн. За цей період Управління капітального будівництва зекономило більше 4 млн грн. Управління адміністративних послуг у 2017 році зберегло 13% коштів, хоча й провело одну закупівлю. Обсяг економії відносно невеликий – 78,6 тис. грн.

"Незважаючи на те, що Управління ЖКГ та капітального будівництва витрачають найбільше коштів, вони мають низьку конкуренцію на торгах та найменший рівень економії у відсотковому значенні. Тому зміна підходу до використання коштів вищезгаданих управлінь може найбільше вплинути на ріст загальної економії", - відмітив аналітик ІАА Олександр Довгошей.

За результатами моніторингу, дослідники написали аналітичний звіт, у якому також порівняли конкурентні та неконкурентні закупівлі структурних підрозділів органів місцевого самоврядування міста. Незабаром звіт опублікують на офіційному сайті ГО "Інститут аналітики та адвокації".

Довідково: Матеріал створений ГО "Інститут аналітики та адвокації2 за співпраці з Європейським Союзом у рамках проекту "Партнери по розширенню прав та можливостей". Зміст цього документу є відповідальністю виключно Інституту аналітики та адвокації у проекті PiE і ніяким чином не може сприйматися, як погляд Європейського Союзу.

Стрічка новин