Як стверджують дані державтоіспекції, більшість дорожньо-траспортних пригод на дорогах області трапляється за участю перевізників нерегулярних рейсів

У 2007 році вже сталося одинадцять аварій, де чотири людини загинули, а 22 особи дістали тяжкі травми. Сумна статистика примушує сьогодні інспекторів ДАІ вдаватися до суворих заходів щодо попередження трагедій.

Нерегулярними перевезеннями фахівці називають траспортування пасажирів автобусом, замовленим юридичною чи фізичною особами з укладанням письмових угод на кожну послугу, з визначенням маршруту руху, дати та часу перевезення, умов та форми оплати. Такі перевезення доволі популярні, та саме на цих рейсах виникає найбільше аварійних ситуацій. Причини – все ті ж: нетверезий стан водія, незадовільний технічний стани машини, відсутність необхідної документації.

Перевізникам нагадують про важливі моменти: відповідність технічного стану авто вимогам ліцензійних умов, кількість пасажирів – відповідно до кількості місць для сидіння, наявність другого водія, якщо маршрут перевищує 500 кілометрів й триває понад 10 годин. Перевезення дітей на нерегулярних рейсах здійснюється тільки за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником – закладом освіти, з керівником, відповідальним за супроводження дітей. А на групу з 30-ти й більше дітей – й медичного працівника.

Під час відпрацювання спецпрацівниками ДАІ та територіального управління Головної траспортної іспекції на водіїв нерегулярних перевезень, чий список порушень складається з понад п’яти випадків, до обласної державної адміністрації та управління Міністерства траспорту та зв'язку подається інформація про припинення діяльності й позбавлення існуючих ліцензій. До речі, усіх недисциплінованих водіїв інспектори ДАІ змушують знову вдатися до навчання: поліпшити свої знання рекомендують усім, хто тричі порушує на дорозі правила безпеки. Про умови прийому громадян та роз’яснення деяких інших моментів правил перевезень – у наших наступних випусках.

Стрічка новин