Школяр у музеї

Так назвали акцію для учнів міських шкіл управління культури та освіти міськвиконкому. Її мета - організувати змістовне дозвілля дітей в період осінніх канікул. В які музеї можуть піти діти та що побачити, знає Марина Покшіна.

Школярка Лілія Кметь у музеї не вперше. Разом з однокласниками дівчинка їздить на різні екскурсії. Проте найбільше її захоплюють музеї рідного міста.

Лілія Кметь, учениця 10-ї школи

- Хочу побачити різні картини, побути на екскурсії. Мені це дуже цікаво: наша історія, історія наших предків.

У Галерею мистецтв разом з Лілією прийшла її мама. Вона задоволена, що діти можуть під час канікул ходити до музею за пільговою ціною. Це дає змогу дітям не сидіти вдома, а урізноманітнити свій час.

Аліна Кметь, мама Лілії Кметь

- На даний час у нас діти, наскільки занурені в нові технологічні процеси. І, я вважаю, що діти повинні все-таки побачити творчість художників, повчитися у них, брати якийсь досвід.

А це - учень НВК №16 Матвій Дединський. Хлопець із дитинства захоплюється історією, вивчає її. Екскурсії музеями - додаткові знання для нього.

Матвій Дединський, учень НВК №16

- На кожній картині наші предки передавали нам якусь певну інформацію, яка б могла допомогти нам вивчати їхню біографію.

За акційною ціною за квиток учні могли ще й пограти в ігри.

Наталія Дмитренко, науковий співробітник Полтавського художнього музею ім.М.Ярошенка

- Наша колекція - одна з найкращих в Україні. Збиралася протягом довгого часу. І поміщики наші Репніни і Кочубеї.

Музей-садиба Котляревського також бере участь в акції. За день на екскурсії були учні трьох шкіл міста.

Євгенія Куліш, учениця школи №26

- Нас запросили до цього музею. Мені все дуже подобається. Екскурсія взагалі, почуття, емоції, гарні меблі. Про Котляревського найбільше інформації для нас. Тобто все, що потрібно учню 9-го класу.

Програма для школярів розрахована на 45 хвилин.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому

- Згідно з умовами цієї акції є домовленість із управлінням освіти міськвиконкому і між нашим управлінням культури міськвиконкому, що ми дітей військовослужбовців, загиблих учасників АТО, ООС приймаємо у ці дні повністю на безоплатній основі.

Акцію підтримали усі комунальні музейні установи міста. Триватиме вона до 26 жовтня.

Стрічка новин