Активісти «ЕкоЛтави» організували збір поліетиленових пакетів на вулиці

Локацію обрали під стінами міської ради. Привертали увагу влади та містян до проблеми сортування відходів у місті. Більше - у сюжеті Ольги Соломахи.

Біля міської ради активісти «ЕкоЛтави» облаштовують пункт прийому пакетів. Розвішують листівки з закликами про збереження довколишнього середовища.

Організаторка акції Маргарита Мостова розповідає: поліетилен є найпроблемнішим видом відходів. У Полтаві до того ж немає пунктів безпечної його переробки. Є проблеми і з сортуванням відходів у місті.

Маргарита Мостова, активістка

- «ЕкоЛтава» зараз у процесі вирішення питання сортування сміття у Полтаві. У нас триває судова справа з Полтавською міською радою з приводу того, аби в Полтаві все-таки була централізована система сортування сміття. І ця акція сьогодні по збору поліетиленових пакетів направлена на те, аби, по-перше, все-таки привернути увагу міської влади до проблем сортування сміття, яке може бути перероблене в нашій області. Друге - привернути увагу небайдужих полтавців.

О третій дня підходять перші учасники акції. Валентина Дев'ятка  почула по радіо оголошення, що збиратимуть пакети. Принесла ті, що назбиралися вдома. 

Валентина Дев'ятка, полтавка

- Все сортую. Мені дуже хочеться, щоб наша земля була чистою. Мені хочеться, щоб Полтава була чиста. Бо вона дуже стала занехаяна.

Люди приносять поліетилен у різних кількостях. Андрій Дубровський привіз поліетиленове сміття в машині з заповненим причіпом. Збирав його роками.

Андрій Дубровський, полтавець

- Протягом року збираю, сортую. Частину - здаю, частину - складаю. Бачите: дещо роки два-три лежало. Чекало своєї черги. Он, бачите, з мінвати - три роки. А що робити. Неможливо дивитися вже довкола.

Організатори пообіцяли, все що зберуть під час акції відсортують по типу пластику та передадуть поштою до Харківської області. Там на приватному підприємстві поліетилен утилізують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію