Активісти «ЕкоЛтави» організували збір поліетиленових пакетів на вулиці

Локацію обрали під стінами міської ради. Привертали увагу влади та містян до проблеми сортування відходів у місті. Більше - у сюжеті Ольги Соломахи.

Біля міської ради активісти «ЕкоЛтави» облаштовують пункт прийому пакетів. Розвішують листівки з закликами про збереження довколишнього середовища.

Організаторка акції Маргарита Мостова розповідає: поліетилен є найпроблемнішим видом відходів. У Полтаві до того ж немає пунктів безпечної його переробки. Є проблеми і з сортуванням відходів у місті.

Маргарита Мостова, активістка

- «ЕкоЛтава» зараз у процесі вирішення питання сортування сміття у Полтаві. У нас триває судова справа з Полтавською міською радою з приводу того, аби в Полтаві все-таки була централізована система сортування сміття. І ця акція сьогодні по збору поліетиленових пакетів направлена на те, аби, по-перше, все-таки привернути увагу міської влади до проблем сортування сміття, яке може бути перероблене в нашій області. Друге - привернути увагу небайдужих полтавців.

О третій дня підходять перші учасники акції. Валентина Дев'ятка  почула по радіо оголошення, що збиратимуть пакети. Принесла ті, що назбиралися вдома. 

Валентина Дев'ятка, полтавка

- Все сортую. Мені дуже хочеться, щоб наша земля була чистою. Мені хочеться, щоб Полтава була чиста. Бо вона дуже стала занехаяна.

Люди приносять поліетилен у різних кількостях. Андрій Дубровський привіз поліетиленове сміття в машині з заповненим причіпом. Збирав його роками.

Андрій Дубровський, полтавець

- Протягом року збираю, сортую. Частину - здаю, частину - складаю. Бачите: дещо роки два-три лежало. Чекало своєї черги. Он, бачите, з мінвати - три роки. А що робити. Неможливо дивитися вже довкола.

Організатори пообіцяли, все що зберуть під час акції відсортують по типу пластику та передадуть поштою до Харківської області. Там на приватному підприємстві поліетилен утилізують.

Стрічка новин