Полтавці сьогодні йшли на роботу під гул сирен

Їх вмикали протягом години. Так перевіряли системи оповіщення. Про перевірку - попереджали. Аналогічні заходи проходили і в інших населених пунктах області. Втім, що робити, якщо почули таке попередження і воно не учбове? Чи в робочому стані в Полтаві бомбосховища? Знає Анна Ружін.

На годиннику - 10 ранку. В Полтаві лунають сирени. Це щорічна перевірка систем сповіщення. Мета - нагадати алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Ситуація на вулицях міста - спокійна. Їздять машини, а полтавці поспішають по своїх справах. Утім не всі знають, що робити при надзвичайній ситуації.

Владислав Корнільченко, полтавець 

- По новинах передавали, що це буде навчання з метою, щоб дізнатися, чи усе у нас працює. І щоб в разі надзвичайної ситуації, попередити жителів нашого міста.

Петро Калініченко, полтавець 

- Знаю, що ніде не можна заховатися. Взагалі. Хіба в своєму підвалі. Всі бомбосховища не працюють.

А це одне з бомбосховищ, що по вулиці Сінна. Але воно закрите. 

У більшості будинків бомбосховища саме у підвалах. У цьому воно було раніше. Його передали до фонду найпростіших укриттів (підвалів) і воно не належить до захисних споруд.

Василь Литвяк, мешканець будинку

- Все облетіло, ніхто це не ремонтує. І не збираються. Я запитував у працівників ЖЕО. Вони відповіли, що міська рада перевела його на господарче приміщення. І це вже не бомбосховище.

Всі аварійні виходи з приміщення заклали. Тут купи сміття та битої техніки. 

Загалом у Полтаві є 94 захисні споруди, так звані, бомбосховища, які знаходяться на обліку.

Володимир Леонов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської міської ради 

- На даний час приблизно 60% захисних споруд готові до використання, до укриття населення. Інші захисні споруди не готові. Або підтоплені, або зруйновані. На відновлення захисних споруд необхідні дуже великі кошти.

Перевірка оповіщеня тривала годину. З 9-45 і до 10-45. Проводять її щорічно з вмиканням електросирен на території області.

Андрій Коваленко, перший заст. нач. управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА

- Сьогодні пройшла комплексна перевірка централізованої системи області. За результатами перевірки можна сказати наступне, що випадків неспрацювань поки що не виявлено. Загальні результати управлінням будуть надані пізніше.

Наступна перевірка засобів сповіщення запланована на наступний рік.

Стрічка новин