У Полтаві Світлана Тараторіна презентувала роман «Лазарус»

За сюжетом, Люди керують Імперією, а нечисть чекає на повернення свого легендарного царя — Змія. Але одного дня все змінилося. Про письменницю та ії творчість далі - Анна Ружін.

Світлана Тараторіна - за фахом журналіст, а за покликанням - письменниця. Пише давно. Учасниця не одного літературного конкурсу. Нещодавно дівчина отримала перемогу у конкурсі фентезі від видавництва «KM-БУКС». Номінація - доросла література. А цього дня презентує своє видання в Полтаві.

Світлана Тараторіна, авторка книги 

- Вперше ми її презентували на Львівському форумі видавців цього року. Це міське фентезі, воно про Київ. Незважаючи на те, що це фантастика, вона має своє історичне підгрунтя. Звичайно, що світ вигаданий, але той, хто орієнтується в історії або кому це цікаво, знайде свої цікаві паралелі.

Це перша книга авторки. Пише лише в жанрі фентезі. У цій сфері уже має перемоги, але в інших жанрах. У своїй книзі дічина пояснює питання - «інакшості». 

Світлана Тараторіна, авторка книги 

- Чужого і свого. Хто такий чужий? Питання нечисті. Ми її ненавидимо, бо сприймаємо негативно, бо в апріорі - вона така є. Такою вона народилась, такою ми її бачимо. Чи тому, що вона чинить якось не так, як має з людської моралі.

На форзаці книги - старовинна карта Києва.

- Мапа 911 року, початку століття, про яке йдеться у книзі. І тут відмічені не тільки вулиці, а так, як вони тоді називалися. Зараз це можна вгадати лише за обрисами. Але і ці місця, де розгортаються події книжки.

Одним із символів та персонажем роману - є медальйон. Справжня його назва «Змійовик Мономаха».

- З одного боку є святий, Архангел Михаїл. А з іншого боку - змієвидна істота, яка, власне, і була оберегом. То це теж символ подвійного Києва. Коли поруч існують і людські святині, і люди, і якась нечисть.

На презентацію прийшли студенти. Серед них і Софія Руденко. Дівчина цікавиться фантастикою, тому давно хотіла прочити книгу Світлани. Дізналася про неї з Інтеренету. 

Софія Руденко, студентка факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г.Короленка

- Я чула лише позитивні відгуки. Читала в інстаграмі від бук-блогерів. Всі хвалили книгу, тому думаю мені сподобається.

Наразі дівчина прцює над народженням нової книги. Нам зізналася - книга буде про Крим. Текст поєднає реальність з фантастикою.

Стрічка новин