Як стають солдатами?

На Полтавщині триває осінній призов. 305 полтавців вже в армії. Військові розраховують на майже сімсот новобранців. Що очікує хлопців у військкоматі? Контрольний медогляд, навчання зі зброєю, спілкування із майбутніми командирами та побратимами. Призовники навіть живуть на території військкомату. Хтось три дні, а хто і тиждень. З повним забезпеченням та харчуванням. За цей час отримують перші навички українського воїна.  Про шлях від призовника до солдата дізнавалася Марія Лісніченко.

Цей юнак - Віталій Христич. Він з дитинства мріяв крокувати у військовій формі. Хлопець переконаний: захищати країну - обов'язок кожного. Сьогодні прийшов до військкомату на збірний пункт.

Віталій Христич, призовник

- Так, я хотів в армію. Я вчився у комерційному технікумі. Спочатку цього року я закінчив там навчання. Восени почався там призов і я пішов в армію.

Такої самої думки і Дмитро Каднай. Як і Віталій, службу у рядах Збройних Сил України юнак вважає престижною та потрібною. Після проходження строкової служби Дмитро хоче укласти контракт.

Дмитро Каднай, призовник

- Прийшов я сам, за своєї ініціативи. Повістка була, але і до цього хотів. Дуже хочу служити і з нетерпінням буду чекати, коли мене відправлять.

Як і для багатьох інших хлопців, у Дмитра та Віталія відбір до Збройних Сил України розпочався з районного військкомату. Там кожен пройшов ретельний медичний огляд, співбесіду та визначився з можливою командою. Контрольний огляд призовники проходять в обласному збірному пункті.

Тетяна Несторова - лікар-терапевт. В обласному збірному пункті призовників оглядає вже понад 4 роки.

Тетяна Несторова, лікар-терапевт

- За цей час найчастіше зустрічаються такі проблеми у призовників, як вади прикусу різного ступеню, карієс та його ускладнення. Деякі вади прикусів є причиною, щоб призовник не призивався.

Не лише стоматолог. Ще психіатр, терапевт, хірург та інші. Чи здорові вуха, ніс та горло призовників перевіряє Галина Куровцева.

Ряд порушень у цих органах може стати обмеженням до служби чи до певних її видів.

Галина Куровцева, лікар-отоларинголог

- Сюди входять хронічні ринесинусити, хронічні поліпозні, спряжені з хронічними тонзилітами.

Ще один огляд лікаря та запитання від офіцерів чекають на призовників, які планують проходити службу у Національній гвардії України.

До Національної гвардії відбір суровіший. Залишається лише кожен п'ятий.

Сергій Слинько, офіцер з комплектування та проходження служби, служби кадрової роботи частини 3052

- На сьогоднішній день проводиться відбір до Національної гвардії. Ми відбираємо команди по всій Україні. Відбираються хлопці, які бажають служити, які проходять за своїми морально-діловими якостями та не притягувалися до кримінальної відповідальності.

Більшість призовників вже отримали рекомендації щодо команд, у яких їм належить служити. Відправляє призовників до місця служби Максим Тобольченко.

Максим Тобольченко, офіцер відділення комплектування та підготовки до військової служби Полт. обл. військового комісаріату

- Зараз прибувший особовий склад призовників до обласного збірного пункту Полтавського обласного військового комісаріату проходить співбесіду для визначення їх подальшої служби.

Перш ніж стати солдатами, юнаки від трьох днів живуть на території обласного збірного пункту. Аби підготувати їх до служби, для призовників проводять заняття.

Ярослав Радченко - один із запрошених тренерів. Воював на Сході країни. Майбутнім солдатам він розповідає правила поводження зі зброєю та захистом.

Ярослав Радченко, старший лейтенант запасу

- Я запрошений сьогодні для проведення занять з призовниками у рамках осінньої призовної компанії для здійснення первинної підготовки молодих наших захисників.

Схожі заняття проходять і на внутрішньому подвір'ї. Автомати та іншу зброю тут збирають та розбирають, вчать правила поводження з нею.

Дмитро Юденко, голова ГО «Вороскол»

- Дуже важливо насправді хлопців підтримувати своєю присутністю, даними заняттями. Головне, щоб вони розуміли, що їхні знання і те, що вони знають, дуже важливо для країни у цілому і таке інше. Так підіймається дух.

Голодними майбутні солдати не залишаються. В обласному збірному пункті призівників годують. Сьогодні в меню - суп, каша, ковбаса, овочі.

Цієї осені з області до військкомату викликали близько 14 тисяч чоловік. До служби допустять 686. Заступник військового комісара  Едуард Бородай запевняє: зараз призовна компанія проходить успішно. 

Едуард Бородай, заступник військового комісара по роботі з особовим складом

- По всіх районах області призовна компанія триває. Як я вже говорив, вона досягла своєї половини. Найбільш організовано проходить призовна компанія у Хорольському районі. Де потребує підтягнути її - це Семенівський, Чорнухинський, місто Полтава, місто Кременчук.

Стрічка новин