Влада і громада - союзники чи опоненти?

Про це говорили в офісі громадської організації «Нова Полтава». Активісти запровадили практику вирішення місцевих проблем спільно з громадою. Для цього організували консультацію в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!». Представники влади та громадськості продумували стратегії спільної співпраці. Чи можлива командна гра у суспільно-політичному полі - знає Ольга Соломаха.

Директор комунального підприємства «Полтавська агенція з енергоефективності» Полтавської обласної ради - Олексій Северин. Сьогодні він прийшов на публічну консультацію. Каже: на їхньому підприємстві завжди відкриті двері як для активістів, так і для простих громадян. Тому питання, що обговорюють, цікавлять його, як керівника.

Олексій Северин, директор КП «Полтавська агенція з енергоефективності» Полтавської обласної ради

- Власником нашого підприємства фактично є громада Полтавської області. Ми підзвітні їм і люди повинні розуміти, що кожен наш крок буде прозорим. Він повинен бути прозорим, по-перше. По-друге, нам необхідна допомога громадськості саме в проблемах енергоефективності та запровадження енергоефективних заходів.

Консультацію щодо співпраці громадськості та влади проводить Альона Гончаренко. Вона - координатор громадськї організації «ЦентрUA». Розповіла про мету сьогоднішнього заходу.

Альона Гончаренко, координатор громадської організації «ЦентрUA»

- Щоб громадські організації могли реалізувати ініціативу у місті, щоб влада мала можливість спиратися на громадські організації. Тим самим приносити суспільний ефект.Тому що, коли є співпраця, а не конфронтація, то це зовсім інша розмова і будемо пробувати налагоджувати цю співпрацю.

Альона Гончаренко розповіла і про методи співпраці.

Альона Гончаренко, координатор громадської організації «ЦентрUA»

- Будемо намагатися шукати точки дотику. Де ми можемо співпрацювати. В яких питаннях краще відкласти цю співпрацю. І дивитися, що далі буде працювати. Можливо, результатом, на мою думку, була б розробка програми комплексної розвитку громадянського суспільства.

В офісі «Нової Полтави» активісти, громадські діячі та влада обговорили пропозиції, стратегії та формати співпраці від координатора проекту. Пропонували і свої методи. Для того, щоб з  таких зустрічей були результати, організатори в подальшому планують проводити консультації частіше.

Стрічка новин