Соціальне партнерство, взаємодія з сільськими громадами та забезпечення людей роботою

На це сьогодні спрямовує свою діяльність приватна агрофірма «Україна». Нині господарство займається тваринництвом, рослинництвом та виробництвом власної продукції. Зокрема, молока, олії, хліба, ковбасних виробів. Більше про це - у сюжеті.

У Радивонівці Великобагачанського району працює потужна приватна агрофірма «Україна». Її заснували 20 років тому. Діяльність компанії спрямована на покращення умов праці, зокрема місцевого населення. Нині тут працює майже 300 людей. Найбільшу увагу сьогодні приділяють розвитку сільської місцевості та соціальній сфері, розповідає директор агрофірми Іван Балюк.

Іван Балюк, директор приватної агрофірми «Україна»

- В цьому році ми побудували амбулаторію в с. Мар’янівка. Там встановили сучасні меблі,медобладнання.  Дитячий садок  на повному нашому утриманні. Школа, по мірі прохання ми даємо, те що просить нас директор. Кожен рік ми витрачаємо більше мільйона грошей тільки на соціальну сферу.

Дитячий садок «Золотий Ключик» у с. Радивонівка - на балансі агрофірми «Україна». Нині у ньому виховують 23 дітей.

Ольга Шудря, завідувачка дитячого садка «Золотий Ключик», с. Радивонівка

- Продуктами харчування нас забезпечують якісними. В садочку в нас триразове харчування, дітки задоволені. Іван Махтейович підтримує нас ремонтом.

Щороку близько 300 тисяч гривень агрофірма «Україна» спрямовує на обслуговування ось цих двох 16-квартирних будинків. Там живуть працівники господарства. За підтримки керівника у Радивонівці відбудували храм та облаштували територію поруч. Зокрема,  висадили троянди, щоб радувати око прихожан та встановили бесідки.  Цьогоріч відсвядкували 20-річчя з дня заснування храму.

Віктор Петришинець, настоятель Іоанно-Предтеченського храму 

- Кожного року – це суттєва допомога нашому храму. Там три роки назад ми закупили дзвони більше 30 тисяч.  Минулого року поміняли на металопластикові вікна, десь 35 тисяч гривень. В цьому році ми панель обладнали. Купили кіот,  також з допомогою Івана Махтейовича.

В оренді господарства близько шести тисяч гектарів землі. Там агрофірма вирощує зернові  культури, соняшник, кукурудзу та буряк. Нині завершують збір цукрових буряків на полі. Його врожайність - на достатньому рівні. На пункті роздачі паїв облаштували приміщення для зберігання зерна та соняшника. Його отримують близько 1.5 тисячі пайовиків.

Іван Балюк, директор приватної агрофірми «Україна»

- Десь близько 800 тонн кукурудзи, 50 тонн соняшника – це так тільки по Радивонівці. Даєм макарони, олія, гречка і другі продукти пайщикам.

Господарство має власну пекарню, де випікають хліб, хлібо-булочні вироби, виготовляють чотири різновиди макаронних виробів. Реалізують цю продукцію у власних місцевих магазинах. Хліб та вироби постачають і у навчальні заклади навколишніх сіл.

Тетяна Петришинець, пекар

- Починається все з п’ятої години ранку робоча зміна, йде від заміски тіста і до завершення зміни. Це випічка хліба, пиріжків, булочок і заготовок різних.

На фермі агрофірми вирощують і утримують дві тисячі великої рогатої худоби. З них - 700 дійних корів та  500 - йде на продаж населенню. Отримане молоко відправляють  на власний  молоко пункт, а потім на Хорольський молокозавод дитячих продуктів харчування.

Тетяна Дудник, працює на молокопункті приватної агрофірми «Україна»

- На сьогоднішній день ми відправляємо на Хорольський молокозавод десь в районі 10 тонн молока за добу.

Крім цього, у племінному заводі господарства вирощують 2,5 тисячі племінних свиней.

Іван Балюк, директор приватної агрофірми «Україна»

- Вона дуже харошо росте. За півроку свиня виростає до100 кілограмів. Молодняк свиней користується  великим попитом в нашій Полтавській області.

Стабільність, соціальне партнерство та взаємодія з сільськими громадами, сприяє розвитку агрофірми. Нині це одне із найпотужніших підприємств у Великобагачанському районі, робота якого підтримувати населення та забезпечувати людей роботою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію