У Полтаві стартувало голосування за кращі проекти «Бюджету участі»

Тематика щороку різна: від будівництва дитячих майданчиків до організації фестивалів. У громадському транспорті вже розміщені інформаційні афіші. За допомогою них і нашого наступного сюжету, можна дізнатися, як і де полтавці зможуть проголосувати.

Яскраві, а головне доступні гойдалки, гірки та пісочниця. На Леваді відкрили перший інклюзивний дитячий майданчик у Полтаві. Саме  він у 2017 році переміг у проекті «Бюджет участі». Його авторка Людмила Іващенко розповідає: ідея створити саме такий майданчик виникла, коли вона вийшла на прогулянку зі своєю донькою Руфіною. У дівчинки діагноз - розлад аутистичного спектру.

Людмила Іващенко, автор проекту «Бюджет участі»

- Коли ми гуляли на майданчиках, я зіштовхнулась з нерозумінням звичайних людей, які просто не знають і не мають інформації, тому реагують по-іншому. Тоді я надумала собі, що я буду від життя дивитися та шукати такі якісь моменти, які мене будуть вести вперед.

Дітям такий майданчик прийшовся до смаку.

Єгор Макаренко, полтавець 

- Тут дуже добре і всім затишно.

Людмила Іващенко на досягнутому не зупинилась. В цьому році вона також подала новий проект до «Бюджету участі». Загалом в цьому році до голосування допущено 115 проектів. Про це під час прес-конференції повідомив голова робочої групи Олександр Глазов.

Олександр Глазов, голова робочої групи «Бюджет участі»

- Кожен мешканець Полтави, прописаний в Полтаві, має право проголосувати за один великий та за малий проекти. Один варіант- це електроне голосування у нас (самостійне), ІD-банкінгом або електроним підписом. А друге - це голосування у бібліотеках.

Проголосувати за кращий проект полтавці можуть з 22 жовтня і до 4 листопада включно. В цьому році процедуру спростили. Тепер для голосування ваш ідентифікаційний код не потрібен. Також замінено формат сайту.

Артем Іванюк, головний спеціаліст КО «Інститут розвитку міста»

- Наші всі проекти «Бюджету участі» розміщені на новій платформі. Ми підписали меморандум с фондом Східної Європи. Ця платформа безкоштовна, вона дуже проста у використанні, дуже просто проводити маніпуляції і голосувати, вносити проекти.

Віддати свій голос на паперовому бюлетені тепер неможливо. Всі бібліотеки міста оснащені Інтернетом, а їх працівники підготовлені. Вони допоможуть полтавцям зареєструватись та проголосувати.

Таміла Дузенко, директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи 

- Ми вже маємо досвід проведення голосування «Бюджету участі». 2 роки працює цей проект і два роки офлайн голосують у бібліотеках. Раніше це були такі анкеті письмові, люди приходили заповнювали. А зараз буде простіше голосування.

Також під час прес-конференції організатори повідомили про конкурс на кращу світлину у Facebook або Instagram з хештегом #Бюджет_участі_Полтава. Автори найпопулярніших фото отримають призи.

Стрічка новин