Полтавцям розповіли, за чий кошт живе Україна

Експерти провели дослідження та порахували, скільки українці сплачують податків і, які послуги мають натомість. Організатори - ГО «Центр соціально-економічних досліджень - CASE Україна». Була на акції і Марина Покшіна.

Приміщення інформаційного агентства «Новини Полтавщини». Тут зібралися представники антикорупційних громадських організацій та журналісти. Для них влаштували прес-конференцію. Експерти представили результати свого дослідження «Рахунок від держави для полтавців».

Микола Малуха, експерт ГО «Центр соціально-економічних досліджень - CASE Україна»

- Перший міф про те, що існують якісь державні гроші, які генеруються державними підприємцями та митницею чи крупним капіталом. 73% доходів до бюджету України - це гроші платників податків простих українців.

Щоб тема податків була зрозуміла українцям, експерти «Центру соціально-економічних досліджень - CASE Україна» створили сайт «Ціна держави» (cost.ua). Ввівши розмір своєї заробітної плати, кожен побачить, скільки податків він сплачує державі за рік та як вони будуть розподілені між різними видатками.

Віталій Шабунін, голова правління ГО «Центр протидії корупції»

- Не існує державних грошей - все сплачено податками. У кожному регіоні є ще така ілюзія: «А хто ж є основним донором бюджету?». Навіть ті люди, які розуміють, що державні послуги, які в нас оплачуються. А коли в них питаєш: «А хто ж їх оплачує?», вони всі говорять: «Оплачує митниця, порти».

Після прес-конференції учасники відвідали виставку. На вулиці Соборності біля підземного переходу «Злато місто» встановили тематичну експозицію. Там перехожим пояснювали, від чого наповнюється державний бюджет та як розподіляються податки полтавців.

Для того, щоб відвідувачі змогли уявити, які податки вони сплачують і як виглядає корупція, поряд встановили 5 мішків з грошима. Кожен відповідно підписаний. Полтава стала 15 містом у регіональному турі «Ціна держави».

Стрічка новин