У Полтаві відсвяткували 100-річчя Незалежності Польщі

Артисти Полтавщини співали та розказували вірші державною та польською мовами. Виконували народні танці. Гості заходу - полтавці, польська діаспора та представники польського консульства. Як це було - дивіться у сюжеті Ольги Соломахи.

Це – заключна репетиція перед концертом. Без глядачів. На сцені  - Ірина Ільїна. Артистка багато спілкується з польською діаспорою. Була в Польщі з концертами. Сьогодні до свята Ірина підготувала пісню та вірші.

Ірина Ільїна, співачка

- Свято патріотичного направлення. Тому підібрані пісні і вірш. Я розкажу вірш, а після заспіваємо дві пісні - марш «Полонія» і «Соколи». Власне пісня «Соколи» вважається українською. Її дуже люблять у Польщі. Вона із фільму «Вогнем і мечем».

Олена Андрієвська - голова Спілки поляків Полтавщини «Полонія». Каже: сьогодні об'єднали два свята. Концерт присвячений 100-річчю відновлення Незалежності Польщі та 15-річчю їхньої спілки. Виступи будуть проводити двома мовами. Сьогодні в залі, окрім полтавців,  концерт дивитимуться і почесні гості з Польщі.

Олена Андрієвська, голова Спілки поляків Полтавщини «Полонія»

- Оскільки ми проживаємо на Україні, тому будуть і польські, і українські танці та пісні. Вірші польські. На ці заходи приїхали із Харкова Генеральний консул Республіки Польщі в Харкові - Януш Яблонський і віце-консул Янс Дановський.

Близько першої до концертної зали заходять перші глядачі. Серед них - і Генеральний консул Республіки Польщі. Януш Яблонський вражений організацією свята.

Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польщі

- Коли розвивають польську культуру, підтримують польські традиції. Це також, можна сказати, багатство України. Багато культур та традицій - це збагачує Україну. Я хотів би побажати всім полтавцям всього найкращого, і щоб в цей день завжди пам'ятали, що ми, поляки, - друзі.

О першій годині концерт починається. В залі гасне світло. На сцену виходить пара ведучих у польських вбраннях. Розпочинають захід з національних гімнів України та Польщі.

Присвячений концерт Незалежності Польщі тривав близько двох годин.

Стрічка новин