У кадрі - «сонячні діти»

Фотосесію для дітей із синдромом Дауна організували їх батьки спільно з ГО «Даун Синдром». Присвятили її місяцю розповсюдження інформації про цей діагноз. Про учасників та проведену акцію знає Марина Покшіна.

Це - дівчинка Поліна із синдромом Дауна. Але це не заважає їй позувати перед фотокамерами. Разом з мамою вони не пропускають таких заходів. Адже це - можливість адаптуватися у дитячому колективі.

Оксана Мачихіна, мама дівчинки із синдромом Дауна

- Цим заходом ми хочемо показати, що наші діти, вони такі самі члени суспільства, як і всі інші діти. І ні чим не відрізняються, вони розвиваються так само, як і всі. Можливо десь трішки менше, десь трохи швидше.

А це - Анна Дерій. Вона мама двох діток із синдромом Дауна. Жінка теж задоволена заходом. Її хлопчик та дівчинка граються, стрибають, підкидають повітряні кульки.

Анна Дерій, мама двох дітей із синдромом Дауна

- У першу чергу - це емоції якісь позитивні, які вони отримують. А будь-які позитивні емоції, які вони отримують, вони впливають на наш загальний стан. І сприяють тому, що ми почуваємося краще. І діти у свою чергу почуваються краще і в піднесеному настрої.

Крім фотосесії, на дітей чекало свято. Гралися з ними аніматори. Наприкінці усі учасники отримали подарунки: солодощі, іграшки, сувеніри.

Фотографи своїми сьогоднішніми моделями задоволені. Сергій Лисенко ділиться особливостями фотосесії «сонячних дітей».

Сергій Лисенко, фотограф

- До дітей потрібно ставитися дуже позитивно. Діти дуже свтлі, і вони всі світлі і відчувають на підсвідомості, тобто ці діти більше відчувають емоції. І, якщо ми їх любимо, це відчувається на кадрі.

Усього сьогодні 25 діток взяли участь у фотосесії. Учасники від 6 місяців до 25 років. Календарі зі світлинами учасників з'являться через два місяці. Кошти від їхнього продажу підуть у фонд ГО «Даун Синдром».

Стрічка новин