Нове життя, а не руїна

Чиновники підтримали передачу Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації. У листопаді має стартувати розробка проекту реставрації. А до кінця 2020 року — реставраційні роботи планують завершити та ввести будівлю в експлуатацію. Таке рішення прийняли на сесії міської ради. Далі - Анна Ружін.

Через годину має бути сесія міської ради, а під будівлею вже людно. Це - полтавські підприємці з Центрального ринку «Полімпекс». Вони не вперше приходять до стін міської ради.

Олександр Лещенко, громадський активіст

- Це була перша акція. Виходив Шамота, гарантував, що це питання не буде виноситися на сесію, але люди сюди прийшли, щоб переконатися в цьому.

Підприємці вимагають, щоб ринок залишили в комунальній власності.

- Ми реєструємося - все законно. Заходимо туди. Будемо присутні при затвердженні регламенту. Ці всі питання будуть обговорюватися. Ми маємо надію, що депутати совісні, то вони нас попередять.

Якщо ж їх вимоги порушать, то люди готові створити свою юридичну особу та управляти ринком самостійно. Полтавці стояли до початку засідання, потім з плакатами перемістились в середину приміщення. 

Депутати обіцянку не порушили - до порядку денного проблемне питання не внесли. Зате під час засідання активно обговорювали питання Кадетського корпусу.

Віктор Трофименко, член ГО «Save Poltava»

- Дуже просимо вас підтримати передачу Кадетського корпусу і власність держави, під управління Державної судової адміністрації. На сьогоднішній день це - єдиний реальний варіант, де наявні кошти на реставраційні роботи.

Але під час сесії полтавець Володимир Бідуха запропонував альтернативу.

На сайті міської ради з'явилась петиція Володимира Бідухи. Чоловік пропонує в стінах Кадетського корпусу створити Інститут туризму та соціального розвитку Полтавщини.

Володимир Бідуха, автор петиції 

- Відбувається злочин, коли із під контролю Полтавської громади виводиться земля. В корупційну схему організації, яка насправді на сьогодні замішана в скандалі з землею на Печерську. Ніхто нічого не буде робити. В результаті земля буде передана під будівництво скляних будинків за Кадетським корпусом.

Але чиновники підтримали рішення, яке обговорювали раніше.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради 

- Процес реставрації корпусу буде коштувати більше, ніж 200 млн. гривень. Вони згодні на це йти. І до кінця 20 року уже готові ввести його в експлуатацію.

Державна судова адміністрація за останній рік відновила 5 історичних будівель, де створила свої судові органи. Одна з таких - Харківські казарми, які відновили за 1.5 роки. А Полтавський Кадетський корпус стане найбільшим будинком правосуддя в Україні.

Стрічка новин