В рамках підготовки до відзначення 300-річчя Полтавської битви міська влада планує провести ряд заходів

Серед них – і приведення до належного стану території самого заповідника. Нині тут розташована військова частина з нафтосховищем, складами та одним житловим будинком.

Говорячи про відзначення 300-річчя Полтавської битви, міський голова Андрій Матковський наголошує на необхідності підготовки до цієї дати, в першу чергу, самого заповідника. Нині на його території знаходиться військова частина.

А ще тут – нафтосховище, складські приміщення та житловий будинок, в якому проживає 10 сімей.

Виникла військова частина тут, коли ще заповідник не мав статусу державного. Статус отримав лише в 1981-му році постановою ради міністрів Української Радянської Республіки, пояснює радник міського голови з питань архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Валерій Трегубов.

На території заповідника планують побудувати потужне авіамістечко, куди приїжджатимуть європейські історики. До того ж спеціалісти обіцяють, що «Поле Полтавської битви» стане тим місцем, яке привабить туристів з усього світу. Аби до цього прийти, розробили кілька етапів розвитку заповідника. Відновлять також всі обеліски та нададуть їм того вигляду, який вони мали до жовтня 17-го року. На наступних етапах у планах – будівництво нового музею «Поле Полтавської битви» та ще трьох нових: музею історії Росії, Швеції та українського козацтва. Для цього необхідно залучити додаткові кошти, адже грошей з міського бюджету, говорить Валерій Трегубов, вистачить лише на виконання першочергових робіт.

Стрічка новин