Зміни до бюджету, призначення нових заступників та питання Кадетського корпусу

На порядок денний сесії Полтавської міської ради винесли майже 70 питань. Які рішення прийняли по них депутати - розповість Анна Ружін. 

У холі триває реєстрація. За декілька хвилин розпочнеться сесія. На засідання з'явилися 32 депутати із 42. На порядку денному - майже 70 питань. Стосуються вони різних сфер. Соціально значущі депутати активно обговорюють. Позитивно відгукуються про проект знесення тимчасової споруди за адресою Соборності, 31. У ході дискусії - вирішують підтримати.

Микола Шевельов, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК

- Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю товариство «Старнайт» здійснити демонтаж зазначеної пересувної споруди за власний рахунок. В разі невиконання пункту 2 цього рішення, інспекція по контролю за благоустроєм екологічним та санітарним станом міста, здійснити організацію демонтажу.

Одноголосним рішенням депутати обрали і нового заступника з питань діяльності виконавчих органів. Ним став представник «Самопомочі» Іван Сватенко. Обговорили і питання пільгових перевезень пасажирів.

Олександр Шамота зазначив, що з порушеннями будуть боротися. І не дозволять перевізникам нехтувати правилами.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми повинні чітко відслідковувати тих недобросовісних перевізників, які відмовляють провозити пільгові категорії населення, за які ми - міська влада - повністю відшкодовуємо їм.

Це питання порушували і на апаратній нараді.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Олексій Чепурко вже чітко заявив, що ми вже почали процес розривання договорів з недоброчесними перевізниками. І це буде обов'язково зроблено.

Змінилося фінансування і на освіту.

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- В управлінні освіти зменшити видатки на 3186,0 тисяч грн. З них за рахунок внутрішнього перерозподілу збільшити річні призначення. Із них 15960,5 тисяч грн – на оплату енергоносіїв по закладах освіти до кінця року у зв’язку із підвищенням тарифів.

Ремонтні роботи охоплять дитячі навчальні заклади. Окремо виділять кошти і на придбання багатофункціональних пристроїв по новій українській школі. «Побори» в дитячих садках і школах міста, кажуть депутати, вже стали звичною справою.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради 

- У Полтаві вже не просто збирають гроші з батьків на ремонт там чи на фарбування перед початком навчального року, а вже системно. Коли щомісяця з батьків збирають кошти. Тут ми з вами, приймаючи бюджет, виділяємо мільйони гривень. Навіть можу навести приклад. Наш бюджет більше 3 млрд, а майже 900 млн. в бюджеті 2018 ми фінансуємо нашу освіту.

І це рішення депутати підтримали. Проголосували вони і за закупівлю нової техніки для підприємства КАТП-1628. Це - два асенізатори та два сміттєвоза. Заступник міського голови Олексій Чепурко зазначив, що нині є домовленість з обласною державною адміністрацією щодо цього питання: автомобілі будуть придбані на умовах співфінансування з ОДА.

А Кадетський корпус тепер матиме нове життя. Депутати вирішили віддати його на баланс Державній судовій адміністрації. Вона в свою чергу відновить будівлю до 2020 року.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Ми зверталися в Міністерство оборони, щоб поновити там артилеристське училище, зверталися в Міністерство юстиції, і в ДСА. Міністерство оборони через забудову на іншій території - відмовило. В Міністерстві юстиції - частково готові були взяти на свій баланс після реставрації. А ДСА уже в принципі були готові взяти на свій баланс.

Дане питання підтримали і представники «Рідного міста». Олександр Кудацький зазначає: понад 20 років шукали інвестора на дану будівлю. А тепер проблему вирішили. Кошти з міського бюджету витрачати на відновлення не будуть, а приміщення дитячих садочків звільнять від судів. Кадетський корпус стане найбільшим будинком правосуддя в Україні.

Стрічка новин