«Urban Talks»: Полтава-Львів

До нашого міста завітала делегація Львівської міської ради разом з Андрієм Садовим. Вони дискутували про майбутнє українських міст та обмінювались з полтавцями власним досвідом розвитку. Крім цього, учасники обговорили, як створити у місті умови, за яких мешканці мали б можливість реалізувати свій потенціал. Детальніше - далі у сюжеті.

У приміщенні Полтавського Краєзнавчого музею ніде яблуку впасти. Сьогодні він - майданчик для публічної дискусії, співпраці та обміну досвідом між містами «Urban Talks: Полтава та Львів». Відкривав її Львівський міський голова Андрій Садовий. Він зазначив, що Полтава має великий потенціал, його треба конвертувати в енергію, що дасть для міста потужний розвиток. Так було і є у Львові. Так може бути в усій Україні.

Андрій Садовий, Львівський міський голова

- Наша мета, щоб Львів і взагалі всі українські міста в перспективі були на тій самій орбіті, де  є найкращі міста світу. Тому що міста - це такі турбореактивні двигуни, які можуть вивести країну на іншу орбіту розвитку.

Продовжили дискусію представники Львівської міської ради. Вони розповіли полтавцям про успішні проекти розвитку Львова впродовж останніх 12-ти років.

Олександр Кобзарєв, директор КУ «Інститут міста»

- Якщо ми говорили про економічний розвиток, ми сьогодні говоримо про те, що пріоритетами є туризм і IT у Львові. Це вже досить все відомо всім. Ми досягли дуже хороших результатів в реалізації цієї стратегії. Зараз ми переходимо на новий етап - це стратегія креативного міста.

Полтава ж, на думку львівських фахівців, перш за все має переймати досвід Львова у сфері туризму.

Дмитро Козиренко, архітектор ГО «City Lab»

- Полтава має нерозкритий туристичний потенціал. Фактично, можливо, один з найцікавіших таких туристичних центрів на Лівобережній Україні. Я думаю, що той передовий досвід, як залучити сюди туристів та нові інвестиції, він буде безперечно корисний для Полтави.

На дискусії не оминули і архітектуру. Про міське планування та принципи забудови Львова доповів Юліан Чаплінський. Він зазначив: в архітектурі Львова та Полтави є багато спільного. На обидва міста в післявоєнні роки вплинула радянська влада. 

Юліан Чаплінський, начальник управління архітектури, головний архітектор Львова

- Сьогодні я покажу, як ми намагаємось цивілізувати ті наші умови, як історичного ареалу, так і радянського ареалу нашого міста . Про те, як ми боремось з негативними явищами і які у нас є позитивні явища.

Такі дискусії «Urban Talks» вже пройшли у двадцяти двох містах України.

Стрічка новин