Відмовити чи надати дозвіл на видобуток нафти й газу?

Це питання стало основним на засіданні двадцять другої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Цього разу вона пройшла в Шишаках. Чи дійшли депутати згоди і кому віддали надра, дізнавалась Ірина Щербак.

Ще до початку сесії між громадськими активістами та охороною виникає конфлікт. Вартові не впускають людей до зали засідань.

Через декілька хвилин, громадян пропускають. Проте не всіх. Засідання двадцять другої сесії Полтавської облради розпочинається. Формується порядок денний. До нього вносять додаткові питання. Серед них - депутатське звернення Руслана Ляшка щодо скасування наказів про надання компанії з російським власником спеціальних дозволів на користування надрами.

Руслан Ляшко, депутат Полтавської обласної ради 

- Я вважаю, що надання компаніям, які підтримують російського агресора, це не дуже правильно зі сторони депутатів Полтавської обласної ради. Я прошу підтримати дане звернення.

Звернення обранці не підтримують. З таким рішенням не погоджується громада.

- Як ви збираєтесь дивитись в очі матерям загиблих воїнів. Що ви робите?

Виступити проти надання дозволів на видобуток, приїхав і громадський активіст Дмитро Гнап.

Дмитро Гнап, громадський активіст 

- Я хочу звернутись до депутатів. Не будьте продажними корупціонерами, ви зараз надаєте російському олігарху газові родовища народу України. Невже люди даремно гинуть на фронті?

Звернення Руслана Ляшка підтримав й депутат облради Петро Ворона.

Петро Ворона, депутат Полтавської обласної ради

- Це справді російський олігарх, який на цьому зароблятиме гроші. А потім платите за зброю, тим «покидькам», які зараз вбивають наших хлопців, ми 3-х сьогодні з Вами поминали. Якщо Ви взяли гроші, так і кажіть. Якщо є совість, так давайте голосувати й повертатися.

Приймається рішення повторно поставити на голосування питання щодо скасування дозволу на видобуток. Депутати знову голосують проти.

Перепалка не закінчується. Руслан Ляшко, тепер вже з Петром Вороною продовжують наполягати на включенні питання до порядку денного. Голова облради ще раз ставить його на голосування. І знову - відмова. До трибуни виходить заступник голови облради Євгеній Холод. Він зачитує депутатський запит до Служби безпеки України.

Євгеній Холод, заступник голови Полтавської обласної ради

- Прошу в разі наявності надати інформацію: «Чи є громадянин Російської Федерації Фукс, або інший громадянин Російської Федерації кінцевим бенефіціаром власником ТОВ «ТвінсГруп», ТОВ «ІліонІнвест». Якщо дійсно підтвердиться те, що тут прозвучало, наша фракція і я думаю, всі ми звернемося до Державної служби геології та надр з тим, щоб скасували відповідні накази.

Депутати погоджуються зі сказаним. Вирішують відкласти питання та дочекатися відповіді від Служби безпеки України. Сформувавши порядок денний, обранці переходять до розгляду самих питань. Зокрема вносять зміни до обласних програм, одна з яких - розвиток та підтримка «Аеропорту-Полтава».

Володимир Окара, директор КП «Аеропорт-Полтава»

- Полтавський аеропорт зекономив кошти на ремонті роликової доріжки та перену. В нас економія близько 600 тисяч. Ми хочемо придбати позашляховик та обігрівачі для опалення.

Також п’ятьом компаніям депутати надали дозвіл на видобуток газу. Ще 2 площі, розташовані на території області, виставили на аукціон. А от Акціонерному товариству «Укргазвидобування» знову відмовили. За словами Олександра Біленького, вони не хочуть підписувати соціальну угоду.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Ми говоримо: «Підпишіть з нами соціальну угоду». Це розширення буде коштувати аж 80 тисяч гривень. Вони говорять принципово - ні. Немає не те що соцпакету, немає бажання говорити на цю тему.

Розглянувши надрові питання, депутати зробили перерву. Після неї перейшли до розгляду земельних та інших питань.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію