У Полтавській обласній бібліотеці провели акцію «Гараж-Sale»

Організатори заходу разом з волонтерами вчили, як вберегтися від експлуатації та не стати жертвою торгівлі людьми. Обговорювали проблеми сучасного рабства - способи їхнього вирішення, надавали консультації з приводу працевлаштування. Детальніше - в сюжеті Ольги Соломахи.

У холі бібліотеки підготовчі заходи почалися з 11 години. Тут зібралися представники громадських організацій, молодіжних центрів, приватні підприємці, волонтери. Створили свої локації. На столах -інформаційні буклети, поруч - плакати із закликами «Людина не на продаж». Починається перший в Полтаві «Гараж-Sale».

Надія Влезько, заст. директора Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

- Те, що ми зараз презентуємо в стінах нашої бібліотеки, називається «Гараж-Sale». Тобто з назви це - інформаційна барахолка. Ми людей інформуємо про те, як не потрапити в сучасне рабство. І що таке «сучасне рабство».

Про сучасне рабство сьогодні розповідатимуть для учнівської молоді та студентів. Для них проведуть лекції та показуватимуть інформаційні фільми. Приватні підприємці та громадські організації будуть проводити майстер-класи. Дмитро Іванішин - представник обласного молодіжного центру. Каже: його центр базується на працевлаштуванні людей. На заході буде розповідати, як не потрапити в пастку при виборі роботи.

Дмитро Іванішин, працівник «Обласного молодіжного центру»

- Ми долучилися до цієї акції, тому що ми займаємося неформальною освітою. Ми займаємося працевлаштуванням молоді. Ми підтримуємо ініціативи молоді. І саме ми можемо допомагати молоді не потрапити в торгівлю людьми на сучасному ринку праці. Тому що ми через неформальне навчання вчимо молодь, як знайти роботу ту, яка хочеться і до душі.

Окрім працевлаштування в Україні, розповідають молоді про заходи безпеки перед виїздом за кордон на навчання, роботу чи в подорож. Студентка Полтавського базового медичного коледжу Юлія Доценко говорить: тема акції актуальна. Та запевняє: в правилах безпеки обізнана.

Юлія Доценко, студентка

- На жаль, багато українців безробітні. Мало заробляють і тому часто виїздять закордон, де потрапляють в пастки. Щоб вберегти себе, я ніколи не знайомлюся з підозрілими людьми. І коли я буду повнолітньою і влаштовуватимуся на роботу, буду перевіряти, чи є у фірми ліцензія на працевлаштування.

«Гараж-Sale» у бібліотеці проводили до сьомої години вечора. Була прес-конференція, акція «Передай річ іншому», дебати «Трудова міграція», безкоштовно консультували з юридичних питань та інше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію