«Полтава-2030»: у місті обговорюють Концепцію інтегрованого розвитку міста

Вже створено шість тематичних груп, у яких напрацьовують стратегію. Полтавці зможуть ознайомитись з ними на виставці у підземному переході «Злато місто», на сайті 2030.роltava.ua та в офісі Інституту розвитку міста. У яких саме напрямках планують розвивати Полтаву, знає Юлія Хаврель.

Довгостроковий план розвитку міста «Полтава-2030» розробляють вже більше двох років. Працюють над концепцією експерти, міська влада, бізнес та громада. Певні проекти, передбачені Концепцією, вже втілено в життя. Наприклад, «Бюджет участі» та фестиваль «Майстерня міста». Про це під час прес-конференції, яка пройшла у приміщенні Інституту розвитку міста, повідомив керівник проекту Матіас Брандт.

Матіас Брандт, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

- Наразі для шести міст України розробляється планування інтегрованого розвитку міста. Для нас дуже важливо, що цей план втілюється і розробляється саме містянами. Це план, який не є розробкою міського кола експертів. А саме містяни роблять цей план.

Першочергово Полтава буде розвиватися у таких напрямках:

1. Культура та туризм 

2. Житло та житлова інфраструктура 

3. Поліпшення мобільності 

4. Довкілля та розвиток зелених зон 

5. Посилення статусу Полтави як регіонального центру 

6. Розвиток економіки у різних сферах

Ірина Брижань, керівник Полтавського офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

- Ми хочемо жити в комфортному, зеленому місті, щоб це було чисте місто. І саме це ми хочемо зберегти. Тому ставиться наголос і на диверсифікацію економіки (екологічно дружніх індустрій), але і друга сфера - це обов'язково довкілля і розвиток зелених зон. Посилення статусу Полтави як регіонального центру. Ми на сьогодні приваблюємо дуже багато мешканців сіл, які живуть навколо нас. Але цього недостатньо, ми маємо розвивати цей потенціал.

На прес-конференції були присутні і представники Полтавської міської ради. А саме - її секретар Олександр Шамота та депутат від фракції «Рідне місто» Едуард Волков. Головне, на їхню думку, щоб Концепція розболялась саме мешканцями Полтави, а не чиновниками в кабінетах.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я закликаю абсолютно кожного полтавця зробити свій маленький вклад в те, яким він хоче бачити місто в майбутньому і долучитися до цього проекту. Таким чином, ми потім на сесії міської ради мали б змогу прийняти концепцію, яка була б затверджена абсолютно кожним полтавцем, який дав свої пропозиції до даного документу.

Також на прес-конференції презентували проморолик Концепції розвитку міста «Полтава-2030».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію