Держаний архів Полтавщини відсвяткував 100-річчя

Держаний архів Полтавщини відсвяткував 100-річчя

Кращих працівників архівних установ нагородили грамотами та подяками Кабміну, Полтавської ОДА, обласної та міської ради.

Державний архів Полтавської області започаткував свою роботу 9 серпня 1918 року. Відтоді він декілька разів змінював свою назву. Архівісти оберігають, опрацьовують, зберігають усе документальне надбання. Працівники архівних установ не лише готують публікації, а й забезпечують інформацією як громадян, так і органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства та організації. Наприклад, за часів незалежності в архіві виконали понад 50 тисяч запитів соціально-правового, біографічного та генеалогічного характеру. Щороку в уставі організовують до двох десятків виставок.

"Зберегти історію свого народу - це почесна місія, яку впродовж 100 років сумлінно виконує Державний архів Полтавської області", -  зазначила директор Державного архіву Валентина Гудим.

Найкращим працівникам архівних установ вручили грамоти та подяки Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації, обласної та міської рад.

Нині на архівному обліку перебуває майже 7 тисяч фондів, понад мільйон одиниць зберігань управлінської та науково-технічної документації, документів особового походження та понад 25 тисяч фото, фоно-, та відеоокументів.

В архівних фондах є три унікальні папери: універсали українських гетьманів Мазепи, Розумовського та Скоропадського. Найдавніший документ  – Указ царів Іоана та Петра Олексійовичів про дарування генералу Гордону садиби від 1692 року.

Стрічка новин