В обласній раді провели комісію з питань паливно-енергетичного комплексу

Більшість питань викликали дискусії та активне обговорення. Ці рішення мають прийняти на сесії, яка буде 19 жовтня в Шишаках. Далі - Анна Ружін.

У залі обласної ради зібралися депутати, представники служби геології та надр і директори видобувних компаній. На порядку денному - ціла низка питань. Стосуються вони переважно надання дозволів на вивчення та видобування. Більшість з них викликали активне обговорення та дискусії у присутніх. Деякі вважають: дозволи давати не варто: уже все досліджено і необхідності немає.

Тетяна Донченко, член Громадської ради при Полтавській обласній раді 

- Чому це робиться? З цим питанням треба звертатися до Держгеонадр, чому вивчені площі подаються знову на геологічне вивчення. І ви розумієте, що якщо відкрити плани робіт, тих компаній, то зможете отримати наступну інформацію, що на вивчення виділяється 8-10-12 років знову вивчати.

До того ж представники фірм не мають пакету необхідних документів.

Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради

- Представники цих фірм підійшли дійсно до цього питання не підготовленими. Немає ні соціальних угод, немає ніякої проплати.

Член Громадської ради при Полтавській обласній раді Тетяна Донченко вважає, що ділянки родовищ чекатиме доля тих, які отримав російський бізнесмен. Спеціальні дозволи на користування надрами йому передали ще під час сесії в Зінькові 12 липня. 

На засідання комісії приїхала і головний редактор Іnfonews Марина Жуковіна. До них в редакцію звернулися мешканці Полтавської області з проблемою газового конденсату, який знаходиться на поверхні. Все це - наслідки діяльності «Укргазвидобування». Тому дівчина вирішила особисто приїхати на комісію.

Марина Жуковіна, головний редактор Infonews 

- Пити воду у вас неможливо. Зачекайте, а ви викликали екоінспекцію? На що отримала відповідь - так викликали і нам воду заборонили пити. Ми не можемо собі дозволити купувати воду, лише дітям. Я їздила на вишки, які добувають «Укргазвидобування» і тонни цього шлама вивозять в 200 метрах від самих вишок.

Це поле поблизу Базилевщини Машівського району. Тут газовий конденсат можна не тільки побачити наочно, а й відчути на запах. Проблема існує з 2000-х років. На підприємстві виявили втрати газового конденсату через старіння ємкісного парку. Рішення проблеми й досі не знайшли. А тим часом забруднення довкілля продовжується.

Марина Жуковіна, головний редактор Infonews 

- Компанії, які виграють тендера на 35 мільйонів і більше, мають полігон в Кременчуці. І цей полігон повністю забитий відходами. Це підприємство належить одній і тій же людині? у якої постійно забирають ліцензії, а він їх просто бере та купує.

На засідання приїхав і директор газовидобувного підприємства Євген Палєнка. Причина - розширення раніше наданої у користування ділянки надр.

Євген Палєнка, директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування»

- Ми не плануємо ніяких нових свердловин, ніякого будівництва - нічого.  Нам це потрібно, щоб з 1 грудня не зменшувати і не закривати кран на існуючі свердловини.

Інформацію про Кременчуцький полігон - не спростовує.

Євген Палєнка, директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування»

- Зараз у них є ліцензія, є право на це, робити, і ми не можемо відмовити. Коли ми виставляємо на ProZorro і є всі документи і вони мають право використовувати цей полігон, то як ми можемо це заборонити і направляти на інший?

Про екологію в цей момент - не думають. Підтримали це питання лише двоє депутатів. Шестеро виступили проти. 

Остаточне рішення мають прийняти на сесії 19 жовтня в Шишаках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію