Полтавські патрульні на дорогах фіксують швидкість автомобілів радарами TruСam

За перевищення швидкісного ліміту водіїв віднедавна штрафують. Про систему штрафів та точність приладу фіксації дізнавалася Ольга Соломаха.

11 година дня. Траса Київ-Харків-Довжанський. На відрізку дороги, що пролягає через населений пункт, патрулює поліцейська машина. Інспектори з радаром TruСam фіксують швидкість проїжджаючих автомобілів. За правилами дорожнього руху вона не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину.

Віднедавна за перевищення швидкості, зафіксоване радаром, водіїв штрафують. Наскільки точний цей прилад, нам розповів інспектор.

Андрій Чудновцев, інспектор

- В ручному режимі ефективна робота приладу десь до 500 метрів. Я в районі 350 метрів вже можу зафіксувати ціль і її буду супроводжувати лазерним прицілом. На відеофіксації також це все буде видно. Я водієві покажу, що це саме його була машина. Розпочала рух з даною швидкістю при першій зустрічі з лазарем і зробити фотокартку вже за 60 метрів. Тобто для чіткої фіксації державного номерного знаку.

Декілька хвилин патрулювання і зупиняють першого правопорушника. Він перевищив швидкість на 38 кілометрів. Поліцейська Анастасія Паладійчук спілкується з водієм. Йому надають докази порушення у вигляді фотофіксації на радарі. Після складають відповідні адміністративні матеріали та виписують штраф.

За півгодини патрульні зупинили ще декілька автомобілів. З усіма процедура шртафування однакова. За перевищення швидкості на 20 кілометрів - 255 гривень. Перевищення на 50 кілометрів - 510. Анастасія Паладійчук говорить: штрафи потрібні. На цьому відрізку траси нерідко трапляються аварії. Причина саме в перевищенні швидкості.

Анастасія Паладійчук, патрульна поліцейська

- Коли ми працювали з даним пристроєм TruСam в тестовому режимі, ми водіїв зупиняли, попереджували їх про те, що є певні обмеження швидкості руху. З ними проводилися роз'яснювальні бесіди, профілактичні бесіди. Але, на жаль, не завжди можна обійтися лише профілактичними бесідами, тому на даний момент притягуємо водіїв до адміністративної відповідальності.

Окрім поліцейських, дотримуватися швидкісного режиму просять і сумлінні водії. Сергій Вахтенко - керманич зі стажем. Каже: правил не порушує. Закликає до цього і інших.

Сергій Вахтенко, водій

- Давайте поважати і себе і тих, хто на трасі. Хто займається контролем траси. Вони до нас відносяться нормально і хочуть, щоб ми їхали спокійно. І щоб додому всі доїжджали - до своїх дітей і рідних.

Стрічка новин