В аптеках Полтавщини завищували ціни

В аптеках Полтавщини завищували ціни

Головне управління  Держпродспоживслужби в Полтавській області проводить моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі "Доступні ліки".

За 9 місяців поточного року працівники сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області проаналізували 132 тисячі цін на лікарські засоби з питань дотримання законодавства у сфері ціноутворення.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін а також граничних роздрібних надбавок до цін на ліки,  здійснюється шляхом ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

Щомісяця опрацьовують інформацію від 34 до 55 аптечних закладів. Моніторинг проводять як по аптечних закладах, що входять до складу Полтавського обласного комунального підприємства "Полтавафарм", так і по аптечних закладах приватної форми власності.

Проведеною роботою за серпень – вересень 2018 року встановлено факти реалізації суб’єктами господарювання лікарських засобів, фактичні роздрібні ціни на які перевищували їх граничний розмір та застосування ставки ПДВ  в  розмірі 20%, замість  7%.

За результатами цієї роботи, в Головному управлінні провели роз’яснювальну роботу та рекомендували суб’єктам господарювання привести розмір роздрібних цін у відповідність до  законодавства.

Нагадаємо, вчені з'ясували, які ліки викликають залежність.

Стрічка новин