В Україні видали понад 30 тисяч "пакунків малюка"

В Україні видали понад 30 тисяч "пакунків малюка"

Про це заявила на брифінгу в Кабінеті Міністрів України заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна. Вона підкреслила, що це пілотний проект із соціального захисту сімей та підтримки відповідального батьківства.

"Пакунок малюка" може отримати як мама, так і батько малюка. Він надається також у пологових будинках, як державної, так і приватної форми власності. Також такий пакунок можуть отримувати батьки-усиновителі та патронатні родини.

Олександра Чуркіна наголосила, що "пакунок малюка" жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова допомога кожній дитині, що народилась, яка ніяк не впливає на обчислення сукупного доходу родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту. Заступник Міністра зазначила, що на сьогодні понад 30 тис. пакунків малюка відправлено до 23 регіонів України.

Генеральний директор Директорату стратегічного планування і євроінтеграції Міністерства охорони здоров’я Ірина Литовченко у своєму виступі зупинилася на методичних рекомендаціях, які надало МОЗ при формуванні "пакунку малюка". Зокрема, не включати до його складу жодних медикаментів та відмовитися від пляшечок та сумішів для грудного вигодовування.

Нагадаємо, на Полтавщину "бейбі-бокси" надійшли у вересні.

Стрічка новин