Вступ до вишів по-новому

На сайті Міністерства освіти і науки України з’явився наказ №1096 «Прийом на навчання до закладів вищої освіти на 2019 рік». Відповідний документ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич. Що в наступному році чекатиме на молодь, яка вступатиме до вишів - дізнавалась Ірина Щербак.

Міністерство освіти і науки України затвердило нові умови прийому абітурієнтів. У 2019 вступному році, ВУЗи матимуть право самостійно визначати прохідний бал до свого закладу. А для здобуття окремих спеціальностей на ЗНО необхідно набрати не менше 130 балів.

Вікторія Каюн, начальник навчально-методичного відділу Полтавського юридичного інституту НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

- Для вступників конкурсний бал не може бути менший ніж 130 балів. Проте, для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація». А також для бакалаврських спеціальностей: «Право», «Публічне управління та адміністрування» і «Міжнародні відносини».

Діятимуть і державні кредити. Студенти-переселенці, які вступили на комерційну форму навчання, зможуть отримати пільговий довгостроковий кредит. Також українці матимуть право на безкоштовне здобуття другої вищої освіти. Проте під це нововведення підпадуть не всі.

Вікторія Каюн, начальник навчально-методичного відділу Полтавського юридичного інституту НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

- Безкоштовну другу вищу освіту можуть здобути особи, які наразі не можуть виконувати свої посадові чи службові обов'язки за станом здоров’я. Або ті особи, які були направлені державними, регіональними замовниками на безкоштовне навчання.

Розпочнеться вступна кампанія 1 липня. До неї вже почали готуватися в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Олександр Лемешко, в.о. директора Полтавського юридичного інституту НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

- У зв'язку з прийняттям нових правил ми відповідно, готуємося до цього. І запрошуємо абітурієнтів до нашого закладу одержати відповідну освіту. За напрямками правоохоронної діяльності, державної служби, приватного сектору (адвокат, нотаріус), судової роботи. У нас є чудова матеріально-технічна база, чудова бібліотека, чудові спортивні майданчики, студентський готель. І ми запрошуємо всіх бажаючих відвідати наші лекції, які ведуть наші викладачі, практичні та семінарські заняття. Подивитись, чим ми тут займаємося і як відбувається процес підготовки фахових юристів.

Більше інформації, щодо вступу можна переглянути на офіційному сайті Полтавського юридичного інституту.

Стрічка новин