Які ліки можуть викликати залежність

При тривалому чи неправильному вживанні лікарських засобів у людини може виникнути як фізична, так і психічна залежність.

Залежність може з’явитися через самолікування, недотримання курсу лікування

1. Краплі з судинозвужувальним ефектом

Цей препарат дає лише симптоматичний ефект. Під час потрапляння препарату в ніс, відбувається викид адреналіну. Проте при закапуванні адреналіну надходить більше, ніж необхідно. Якщо капати судинозвужувальні краплі часто і довго, а потім припинити, трапиться "синдром відміни" – і з краплями погано, і без них.

2. Снодійні препарати

Їх необхідно вживати лише за призначенням лікаря і в певних дозах. Залежність від снодійного розвивається поступово. Людина помічає, що звичне дозування перестає давати результат, і починає збільшувати його, а потім і частоту прийомів. У результаті, ритм збивається, а проблеми зі сном залишаються.

3. Проносні засоби

Від вживання таких препаратів виникає психологічна залежність. Людям, що страждають на закрепи, часто здається, що своїми силами сходити в туалет не вийде, або це буде неприємно. У результаті, вони стають заручниками ліки. Звикання розвивається швидко, особливо в маленьких дітей.

4. Гормональні препарати

Приймати такі ліки необхідно за графіком щодня. Зловживання гормональних ліків тягне за собою відмову організму у функціонуванні, тому він вимагає нові і нові дози. Для таких ліків також характерний "синдром відміни".

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію