У Чутовому встановили стелу загиблим учасникам АТО

Їх в районі чотири. На урочисте відкриття прийшли побратими, сім’ї загиблих, чиновники, представники влади, небайдужі жителі. А також – народний депутат-захисник Артем Вітко. За його підтримки пам’ятник героям став реальністю. З подробицями - Ірина Щербак.

Олег Веренич, Євген Юденко, Григорій Терехов, Іван Савченко. Це -воїни з Чутівського району. Вони загинули на Сході України. На їхню честь жителі захотіли відкрити пам’ятну стелу. За допомогою звернулися до народного депутата України Артема Вітка. Адже обранець не зі слів знає, що таке війна. І наскільки важливо пам’ятати героїв. Народний депутат і сам зі зброєю в руках боронив Україну.

Григорій Калаур, житель смт. Чутове 

- В мене особисто, а також громада Чутівського району підтримали мене, для того щоб звернутися до депутата, про відкриття цього пам’ятника. Тому, що в нас в районі півроку тому влада хотіла встановити, але щось в них не вийшло. Коли ми звернулись до депутата Вітка, він тоді нашу ідею підтримав. І в нашому районі погодився встановити цей пам’ятник.

Пам’ятний знак встановили за 10 днів. На урочисте відкриття приїхав і Артем Вітко. Пам’ятною ходою від райдержадміністрації жителі пройшли до місця відкриття. Дорогою зробили зупинку та поклали квіти до дошки всім загиблим воїнам Полтавщини. Під час урочистої частини народний обранець наголосив: пам’ятати - це найголовніше, що мають робити українці.

Артем Вітко, народний депутат України

- Незалежність наша далася нам не просто так. За незалежність кожного дня і кожної хвилини зараз віддають життя наші патріоти, наші солдати. Друзі, я дуже радий, що сімейний бюджет я потратив на цей монумент, щоб мешканці завжди пам’ятали, що є загиблі люди, які віддали своє життя за Незалежність нашої Батьківщини.

Після цього нардеп-захисник разом з сім’ями загиблих відкрили пам’ятник героям Чутівського району.

Артем Вітко, народний депутат України

- Я приїхав до людей і зараз з ними. Зустрів ветеранів, з якими цікаво поспілкуватися. Ми розмовляємо з ними однією мовою. І тому вважаю, праця депутата в цьому й заключається. А не у відпочинках і кнопкодавстві, як це роблять деякі депутати.

Не стримує сльози мама одного із загиблих воїнів - Галина Лавриненко. В березні 2014 жінка провела на війну 27-річного сина Євгена Юденка. То була їхня остання зустріч. В липні під час виконання військового завдання він підірвався на міні.

Галина Лавриненко, мама загиблого воїна Євгена Юденка

- Його викликали на завдання. Він перший був на танку, а за ним були інші танки і піхота. І він перший прийняв бій на себе і він підірвався на міні. Я пишаюсь своїми синами і буду пишатися до кінця свого життя.

А це Олена Веренич разом з сином Артемом та донькою Вікторією. Війна забрала в них чоловіка та батька - Олега Веренича. Жінка вдячна народному депутату. Розповідає, він не вперше допомагає сім’ям загиблих воїнів. Під час урочистостей Артем Вітко вручив подарунки - іграшки малюкам Вереничів - семирічній Вікторії та чотирирічному Артему.

Олена Веренич, дружина загиблого воїна Олега Веренича

- Я дуже вдячна Вітку Артему за те, що він не забуває наших загиблих воїнів. Не тільки мого чоловіка, а й всіх воїнів. Він до нас приїжджає вже не перший раз. Він нас вітав з 8 березня. Це він зараз робить дуже важливу справу.

Після відкриття присутні відправились на святковий концерт до Дня козацтва та Дня захисника України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію