Прикраси - це те, що робить жінку собою

Так назвала свою персональну виставку прикрас дизайнер-ювелір Карина Клименко. Відбулася вона у літературному кафе Полтавської універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського. Про жіночий підхід до ювелірної справи - далі Марина Покшіна.

Це - вироби семенівського ювеліра Карини Клименко. Виговляє їх із срібла, міді та латуні. Говорить: суперсила не потрібна, метали після плавки гнуться легко. Головне правило для майстрині - ексклюзивність кожної моделі. Працює за допомогою машинки, кусачок, круглогубців та рігелів. Займається цим більше семи років. Ділиться історією створення особливої для неї прикраси.

Карина Клименко, ювелір-художник

- Розроблялося також за ескізом, спочатку малюється, потім кожен елемент виковується просто вручну, тут є холодна ковка, пайка такого плану і природні камені. Усі узори, які на ньому представлені, виплітаються абсолютно вручну. Тобто береться мідний або срібний пруток і виплітається.

Є у Карини Клименко і свої учні. Вона постійно проводить майстер-класи. Захопилася прикрасами і Оксана Кривохижа.

Оксана Кривохижа, учениця Карини Клименко

- Я ходила, ходила, ходила протягом трьох років, то я уже майже всі техніки вже в мене є. Тобто вже можу працювати, можу щось робити, можу щось показувати. Тобто багато вже виробів я вже зробила: це і сережки, і каблучки, і кулончики.

На виставці майстриня представила 50 робіт. Поділилася враженнями від них і студентка ПУЕТ Тамара Панайотова.

Тамара Панайотова, студентка

- Я, як дівчина, дуже полюбляю прикраси. І не просто звичайні прикраси, а ті, які роблять на індивідуальне замовлення. І, звичайно, ручна робота вона завжди більш цікаво і більш гарно виглядає на дівчині, на жінці.

Загалом у Карини Клименко близько 1500 робіт. Їх вона виготовляє на замовлення, дарує рідним та знайомим.

Стрічка новин