Ями, калюжі і тільки місцями асфальт

Такий вигляд мають дороги в Котелевському районі. Люди влаштовують акції протесту, пишуть скарги. У відповідь - лише обіцянки. У Ковалівці місцеві обрали інший шлях - роблять ремонт дороги самі. Анна Ружін - далі.

Плавають качки, а мали б їздити машини. Такий вигляд має дорога у селі Велика Рублівка, що в Котелевському районі. Суцільні ями та багно. Автівки курсують повільно. Оминають перешкоди у вигляді вибоїн - узбіччям.

Галина Золотоус, завідуюча дитячим садком «Струмочок» села Велика Рублівка

- Неодноразово зверталися і до місцевої влади, і до голови адміністрації, і голови райради, їздили в область, мітингували, але віз і нині там. Говорять про те, що кошти виділені, але ми розуміємо, що виділені, але в ремонт дороги вони не вкладені.

Не краща картина і в Зайцях. Вибоїни через всю дорогу. Це Олександр Міронніков. Понад пів року тому він звертався до СТО. Причина - проїхав цим відрізком шляху.

- Їхав у Велику Рублівку з двома дітьми. Одну 6 місяців, другому 5 років. Дорога більш-менш рівненька, а оці ями погано видно. Влетів в яму. Діти злякалися. Старший почав плакати, адже було рано, а він заснув у мене там, на задньому сидінні.

Така ж сама ситуація і в Милорадівці Котелевського району. Дорога не краща, а дітей до школи возять із сусідніх сіл. Але через стан  асфальтового покриття - незручно.

Василь Луценко, заступник директора з навчально-виховної роботи Милорадівської ЗОШ

- Додався час на підвіз дітей. Автобус виїжджає раніше, дітей будять раніше, оскільки не встигає автобус через погані дороги привозити дітей вчасно до школи.

Сама ж малеча теж стурбована маршрутом до школи.

Вадим Іщенко, учень Милорадівської ЗОШ 

- Їздити дуже страшно, бо автобус дуже трясе, і може в будь-який момент в нього відпасти колесо, і він може перевернутися.

Ми проїхали за маршрутом: Миларадово-Зайці-Терни-Велика Рублівка. Стан доріг – незадовільний.

Ями є, але ремонту немає. Дорога – обласного значення, тож відповідальність за неї – не в селищ.

Віра Олефір, Микілківський сільський голова 

- По-перше, це великі мільйони, а їх в місцевому бюджеті немає. Крім того, ми витрачати кошти на цю дорогу і її ремонт не маємо права, так як це буде нецільове використання коштів.

Тож, місцеві сподіваються, що дорогу їм таки відремонтують. В Ковалівці була така ж проблема з дорогою.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова

- Через нашу сільську раду проходить транзитна дорога, яка сполучає Київ-Харків з Котелевською трасою. Вона проходить через наші села. Це село Ковалівка і Залізничне. Раніше, в минулому році, ще наша дорога знаходилась на балансі Служби автомобільних доріг у Полтавській області. Спочатку цього року область створила агенцію місцевих доріг, так називається, і забрала дану дорогу на баланс ОДА.

Транзитна дорога спричиняє багато проблем. 

Любов Шостак, мешканка с.Ковалівка

- А так, як їде, навіть люстри хитаються. Як їдуть машини за машинами, особливо, якщо зерно возять, або будівельні матеріали. Там же ж і плити возять, і перекриття бетонні возять. Хіба ж та дорога розрахована на таке? Там же ж товщина, ось (показує) дорожки.

Активний рух транспорту і сприяв утворенню тріщин на помешканнях людей. 

Жителі Ковалівської громади встановили обмежувальні знаки для вантажного транзиту, шлагбаум, коло якого по черзі чергують - все це, щоб не допустити подальшого руйнування доріг і осель.

«Агентство місцевих доріг Полтавської області» доведено виконання робіт по ремонту автомобільної дороги Терентіївка-Залізничне-Ковалівка М-03 з встановленням відповідних забороняючих знаків, які будть виконані до 15 липня 2018 року.

Ганна Мотріченко, мешканка с.Ковалівка

- А за цю дорогу ми скільки всього проводили. І перекриття дороги, їздили до обласної адміністрації. А до нас не те, що відповідати, навіть ніхто не вийшов. Ми під спеку там стояли, чоловік 30, а може й більше. Ніхто не вийшов, вони нас просто не чують.

Ремонт був лише на двокілометровій ділянці дороги Терентіївка-Залізничне-Ковалівка.

Станом на 12.09.2018 року на зазначеній автомобільній дорозі проведено роботи з ліквідації ямковості на загальну суму 414 тисяч гривень. 

У своєму пості в мережі Фейсбук житель Ковалівки Андрій Олефіренко пише: цікава річ: відремонтували близько двох км дороги, такої що танком не проїдеш, а собівартість такого ремонту склала менше 80 тисяч гривень.

Асфальт з доставкою 30 тонн - 75 тис. грн.

Супутні матеріали +/-3 тис. грн.

Разом - близько 80 тис. грн..

А тепер порівняйте з тими 414 тис грн., де ремонт проводила область! (Центральна дорога в частині села Залізничне, якість ремонту візуально гірша)

Відстань та аварійність подібна, але сума ремонту – 414 тис. грн.

Вибачте, різниця більше, ніж 300 тисяч грн.! Без податку.

Писали листи, збирали підписи, але марно. Тож мешканці Ковалівки не стали чекати допомоги влади, а самі взялися за справу.

Інна Ждан, заступник Ковалівського сільського голови Ковалівської сільської ради 

- Зібралися небайдужі жителі села, громади, щоб її відремонтувати. Завдяки благодійникам, які надали нам асфальт і з мешканцями почали ремонтувати цю дорогу.

Працюють вручну. З машин – лише КАМАЗ, який привіз асфальт. Працюють чоловіки різного віку, адже впевнені – це потрібно в першу чергу їм самим. Серед них – і Валерій Фукс.

Валерій Фукс, мешканець с.Ковалівка

- Область взагалі незацікавлена, щоб у нас були більш-менш якісні дороги. Хто, як не своїми силами, то більш його ніхто не зробить.

Мешканці Ковалівки продовжують ремонтні роботи самостійно, щоб привести до ладу своє селище.

Стрічка новин