Вітання для полтавських героїв-захисників

Концерти, нагороди та марш військовослужбовців. Як у Полтаві відзначали День Захисника України, знає Марина Покшіна.

Відзначати День захисника України у Полтаві почали ще з 12 жовтня. У міському будинку культури зібралися запрошені гості. Це - більше 700 військовослужбовців. Серед них - учасники АТО, їхні сім’ї та волонтери. У Полтаві діє програма соціального захисту населення «Турбота». Завдяки їй регулярно за кошти міського бюджету сім'ї учасників АТО забезпечуються фінансовою підтримкою та мають змогу безкоштовно їздити у громадському транспорті. Усіх військових нагородили почесними грамотами, подяками та орденами. Вітали героїв секретар міськради Олександр Шамота, депутат міської ради, голова фракцій «БПП Солідарність» Андрій Матковський та депутат міської ради від фракції «Рідне Місто» Едуард Волков.

Серед нагороджених і начальник військового коледжу сержантського складу, полковник Кирило Злобін. Він говорить: для нього це - честь захищати рідну державу.

Кирило Злобін, полковник, начальник військового коледжу сержантського складу

- Я хочу сказати, що це - справжня чоловіча робота, і вона потребує багато сил і натхнення, розуміння, що тобі потрібно робити, і, що для цього потрібно.

А це - Олександр Турченко. Говорить: найскладніше було розподілити обов'язки між підлеглими. Усі боялися помилитися.

Олександр Турченко, полковник, військовий комісар Полтавського міського військового комісаріату

- Коли почалася війна, мені довелося розміщувати поранених, локувати біженців, архіви, щоб були збережені, ну і в подальшому розміщувати підрозділи, які приходили до наших Збройних Сил України.

Після нагородження для усіх присутніх провели концерт.

А 14 жовтня урочистості почалися на Театральній площі. Їхні учасники - військовослужбовці, працівники Національної поліції, служби з надзвичайних ситуацій, ліцеїсти Кременчуцького ліцею. Гості - представники облдержадміністрації, міськради, мешканці Полтави та гості міста. Захід почався із прямого включення вітального слова Президента України. Далі -  нагородження Героїв Полтавщини.

Після цього ліцеїсти Кременчуцького ліцею склали урочисту клятву. Та пройшли маршем разом з іншими захисниками України.

Після офіційної частини заходу розпочався святковий концерт, на якому виступали творчі колективи з номерами, присвяченими цьому святу.

Тим часом на Алеї Героїв АТО згадали загиблих героїв та поклали квіти на їх могили.

А на урочистий прийом з нагоди Дня захисника України запросили близько 100 військовослужбовців. Серед них командири військових частин, воїни АТО, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці та представники афганських організацій. Для них провели концерт і привітали секретар міськради Олександр Шамота, депутат міської ради, голова фракцій «БПП Солідарність» Андрій Матковський та депутат Полтавської міської ради Тетяна Юрченко.

Привітали гостей творчі колективи міського будинку культури та по завершенню відбулося святкове частування усіх присутніх.

Стрічка новин