Місяць тому полтавська делегація відвідала Польщу

У тамтешніх колег вона переймала досвід місцевого самоврядування. Тепер поляки приїхали в Україну. В обласній раді пройшла їх зустріч з членами нашої делегації, на якій обидві сторони ділилися враженнями та згадували поїздку.

Польська делегація приїхала у Полтаву всього на 2 дні, полтавські депутати говорять, що цього замало, адже їм у Польщі тижня не вистачило.

Полякам будуть намагатися показати якомога більше. Керівник польської делегації, староста Люблінського воєводства, говорить, що стосунки між нашими регіонами повинні бути не лише на культурному, а й господарському рівні.

На зустрічі ділилися враженнями і набутками, останнім, щоправда, більше полтавці. Голова Октябрської районної ради Олег Пругло з Польщі привіз багато фотографій, в основному – дитячих майданчиків, зон відпочинку, переходів. Досвід, набутий під час поїздки, уже втілив – в Октябрському районі відтепер дитячі майданчики будують тільки за європейським зразком. У Карлівці найближчим часом з'явиться нове суперсучасне приміщення центру зайнятості. За основу теж взятий польський варіант. З Польщі наші делегати поверталися з ентузіазмом, але скаржаться, що, на жаль, багато що у нашій країні залежить від вищого керівництва. Якщо Люблінське воєводство, де побували полтавці, отримує 50 мільйонів злотих на рік, то нашим районам про такі суми годі і мріяти. Особливо вразив полтавців рівень сервісу: поляки навіть на побутовому рівні відчувають турботу держави.

Члени обох делегацій сподіваються, що ці зустрічі будуть постійними, говорять 2 наших поїздки і візит поляків - це уже система відносин. До речі, після того, як полтавці повернулися з Польщі, стало відомо, що саме Україна і Польща будуть приймати Євро-2012, тому це, на думку делегатів обох країн, тільки посприяє налагодженню відносин між державами.

Стрічка новин