Експонати із зони Операції Об'єднаних Сил

У музеї Полтавської битви презентували виставку «Борітеся – поборите, Вам бог помагає!». В експозиції представлені бойові знаряддя та фрагменти військового спорядження. Приурочили захід до Дня захисників України. Учні, волонтери та музейники під час заходу вшановували пам’ять загиблих бійців ООС

Наталія Святцева – волонтер з Полтавського Батальйону Небайдужих. Їх команда часто буває на Сході. Після поїздок збираються колекції з атрибутів війни.

Наталія Святцева, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих

- Найрізноманітніші засоби захисту, фрагменти касок, фрагменти військового одягу, спорядження, найрізноманітніших снарядів, які прилітають до нас: і гради, і міни, і стодвадцятьп'ятки.

Сьогодні Наталія Святцева разом з колегами – у музеї «Поле Полтавської битви». Сюди упродовж років волонтерства вони привозили військовий інвентар. До Дня захисника музейники зібрали експонати в одному із залів. Створили виставку.

Вікторія Гармаш, головний зберігач фондів історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

- Ці речі до нас були передані, подаровані волонтерами, небайдужими. У 2016 була перша передача до музею таких речей з зони АТО і, звичайно, в День Козацтва, чоловіків, мужності ми вирішили – така виставка буде доречною.

До музейної зали зійшлося немало людей. Починається захід. Серед запрошених на урочисте відкриття виставки – волонтери, музейники, активісти та учні 24 школи. Одинадцятикласниця Аліна Чурілова говорить: вражена експозицією.

Аліна Чурілова, учениця

- Як я побачила виставку, в мене на очах були сльози. Тому що як згадую новини, бачу, що відбувається, слухаю, що розповідають дорослі, які побували там, звісно, відчувається гордість за таких людей. Вони не бояться показати свою позицію, свою силу. Тому ми повинні знати їх в обличчя.

Під час презентації хвилиною мовчання вшанували бійців, які загинули на Сході. Волонтери та активісти розповідали історії з війни. Згадували подвиги простих людей.

Про виставку Наталія Святцева каже: це не просто експонати. Тут представлені свідчення про те, що в Україні – війна. 

Наталія Святцева, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих

- Ця жахлива війна, ці жахливі події відбуваються так реально, зараз – тут. В Україні, ні де-не-де, а тут, де живемо ми, українці, ми маємо це спостерігати, розуміти і усвідомлювати. Те, що ми з собою це привозили, привозили правильні думки, правильне намагання передати об'єктивну, чесну інформацію.

Подивитися на колекцію в музеї «Поле Полтавської битви» тепер зможуть всі бажаючі. Експозиція буде відкритою для відвідувачів.

Стрічка новин