У Полтаві ремонтують Малу академію мистецтв

Наречена у середмісті. Так представники міської влади та дирекція називають оновлену Малу академію мистецтв. Ремонтні роботи тривали з жовтня 2015 року. Зараз їх майже завершили. За проведенням робіт стежить і міська влада. На одній з таких експертних перевірок була присутня і наша знімальна група.

Замінені вікна та покрівля, відремонтований фасад та тильна сторона споруди. Майже завершені ремонтні роботи у Малій академії мистецтв. Загалом реконструкція тривала майже 3 роки. Процес начальник управління капітального будівництва міськвиконкому Володимир Годня називає складним. Під час оновлення врахували як архітектуру, так і практичність.

Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК

- Реставрація – це складний процес як у проектуванні, так і в оформленні дозвільних документів, так і у проведенні робіт. Щодо робіт, вони розпочалися із реставрації покрівлі. Було демонтовано покрівлю неналежного стану, вона протікала і вже не підлягала ремонту. Було зроблено нову покрівлю повністю.

Аби дізнатися, як проходить ремонт Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко, туди прийшли заступник міського голови Людмила Бойченко та депутати Полтавської міської ради. Серед останніх – Андрій Матковський. Він опікується будівлею школи мистецтв вже другий рік.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я хочу сказати, що наші діти будуть у ось таких приміщеннях. У цьому приміщенні зараз навчається більше ніж півтори тисячі полтавців. І взагалі, Полтава - одне з небагатьох міст України, де ми зберегли позашкільну освіту. У нас 4 ось такі заклади. Протягом двох років було зроблено реставрацію цього приміщення. Вона сьогодні виглядає як старовинна, але з дуже сучасними матеріалами.

Озвучив депутат й інші плани міської влади. Так біля Малої академії мистецтв має з'явитися міні-сквер, планують зв'язатися з власниками довгобуду, розташованого поруч. Говорить Андрій Матковський і про можливість відкриття філіалу дитячого закладу у споруді колишнього кінотеатру імені Котляревського. Згадали і про відновлення Кадетського корпусу.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Я зараз хочу подивитися. Ось тут зараз дуже багато дітей, і якщо батьки готові ще додатково дітей вести у такі заклади, то ми готові віддати кінотеатр Котляревського саме під школу мистецтв. Це для того, щоб деякі групи чи навіть музей дітей, які там малюють, відкрити у кінотеатрі Котляревського.

Оновленню радіє і дирекція Малої академії мистецтв. Тут у різноманітних гуртках вчаться мистецтвам понад 1500 школярів, а ще – дошкільнята та дорослі, які також вчаться мистецтву. Серед вихованців – велика кількість лауреатів різних творчих конкурсів.

Тетяна Магомедова, директор школи мистецтв «Мала академія мистецтв»

- Я тут працюю директором 18 років, і це перший раз у нас такий великий ремонт. Ми навіть не розуміли масштаб цього ремонту. Ми йдемо, а це наречена. Ми так усі радіємо, що і вікна нам поставили. Як вікна поставили – то одразу нам тепліше стало. Дах не тече... Це так банально здається. Нам зараз так добре, коли не соромно перед батьками.

Розширення території Малої академії влада міста, як і дирекція закладу, вважають необхідною, аби всі діти могли займатися творчістю та розвиватися. Говорили депутати міської ради і про дитячі садочки, у яких сьогодні розташовані приміщення суду. Після реконструкції Кадетського корпусу суди переїдуть туди, а садочки знову належатимуть дітям.

Стрічка новин