У Полтаві провели жеребкування серед учасників проекту «Бюджет участі»

В цьому році між собою конкуруватимуть 115 проектів. За них згодом зможуть проголосувати містяни. Як проходило жеребкування, бачила Юлія Хаврель.

У приміщенні Полтавської міської ради - напружена атмосфера. Тут проектам «Бюджет участі» присвоюють порядковий номер у бюлетнях для голосування. Процедура проходить шляхом жеребкування. Автори наосліп витягують номерки.

Андрій Горенко – автор проекту дитячого майданчика на Леваді. Він витягнув четвертий номерок. Говорить: такий порядок його влаштовує. 

Андрій Горенко, автор проекту «Бюджет участі»

- Біля будинків проспект Вівілова 1/15, Чураївни 3, 3/2 та 11 – це такий наш великий двір. Ми його хотіли би бачити більш благоустроєним. Ми з мешканцями своїми силами навели порядок у своїх під'їздах, а тепер вирішили, що прийшов час займатись своїм подвір'ям. Я дуже задоволений своїм номером. Чотири - це майже, як п'ять, тільки трішки менше.

За словами керівника робочої групи по «Бюджету участі» Олександра Глазова, кількість поданих проектів з кожним роком збільшується. Цього разу таких 115. 

Олександр Глазов, керівник робочої групи «Бюджет участі» 

- Більшість проектів присвячені благоустрою територій. Це і облаштування дитячих майданчиків, дворів, ремонт алеї, облагородження міст загального користування. Також в нас є подані проекти спортивного напрямку: змагання, фестивалі. Але їх значно менше.

Один з таких фестивалів запропонувала Аліна Рябокінь. Ідей, говорить, в неї вистачає. Кращі з них допомагали обирати полтавці. Для них вона провела анкетування. 

Аліна Рябокінь, автор проекту «Бюджет участі»

- Біля театру Гоголя буде фестиваль, якщо ми переможемо, вуличної їжі. Такий є у місті Києві, ми хотіли б започаткувати такий у Полтаві. Працюємо місяця два. Проводимо опитування, потім ми дивимось проблематику міста і дивимось, що, насамперед, цікаво людям.

Проекти подано, їх порядковий номер у бюлетні обрано, далі – справа за полтавцями. З 22 жовтня вони зможуть віддати свій голос за кращий проект. Зробити це можна онлайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради або ж у міських бібліотеках.

Стрічка новин