Огірки в Україні подорожчали майже вдвічі

Огірки в Україні подорожчали майже вдвічі

Тільки за тиждень огірки в Україні подорожчали майже вдвічі. Однак ціни на них нижчі, аніж в минулому році. 

Істотне зниження середньодобової температури та погіршення погодних умов в низці областей України спричинило помітне уповільнення темпів дозрівання огірків в плівкових теплицях. Крім того, відчутно скоротилися і вибірки в великих комбінатах. Все це стало причиною досить різкого зниження пропозиції огірка на українському ринку і належним чином позначилося на ціновому рівні, вважають експерти.

За даними щоденного моніторингу фахівців, тільки з початку поточного тижня ціни на огірки в Україні зросли в 1,7-1,8 рази. Сьогодні господарствам вже вдається укладати угоди по 12-18 грн/кг (0,43-0,64 доларів за кг). Нагадаємо, що в кінці попереднього робочого тижня ціни в даному сегменті не перевищували 10 грн/кг (0,36 доларів за кг).

За словами самих виробників, крім скорочення вільних обсягів на ринку стрімкого подорожчання огірка сприяє ще й досить активний попит на ці овочі. Однак, навіть після такого істотного зростання цін, сьогодні тепличні огірки в Україні обходяться оптовим покупцям в середньому на 18% дешевше, ніж в першій половині жовтня 2017 року.

Водночас, на думку представників тепличних комбінатів, очікувати змін цінових тенденцій в цьому секторі найближчим часом не варто.

Стрічка новин