На Полтавщині бобри "облаштовують" греблю

Бобри створюють плотину поблизу Гоголівського лісництва.

Оглядаючи лісові культури, лісівникам Гоголівського лісництва довелося бачити роботу справжніх "будівельників". Про це повідомили в Полтавському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Бобри використовують для своїх загат головним чином вільху, осику та вербу. Завдяки своїм потужним різцям тонкі деревця ці гризуни валять за 8—10 укусів, а з товщими деревами (12-15 см в діаметрі) справляються за 3-4 хвилини. Звалити вербу в 1-1,5 обхвату для бобрів теж не проблема.

Підгризаючи дерево, бобри діють так, щоб воно впало в потрібному напрямку. Потім звірі обгризають гілки і обробляють стовбур на шматки, які перетягують до місця майбутньої греблі. Одні шматки дерева з силою встромляє загостреним кінцем у дно, інші закріплює між ними, щоб не віднесло течією. Працює при цьому бобер зубами, лапами і головою.

Для надійності гризуни підпирають греблю з боків спеціальними поперечками. Проміжки в конструкції законопачують гілками, мулом, листям і глиною, приносячи весь цей матеріал до місця будівництва в передніх лапках. В одному з кінців греблі бобри влаштовують стік, щоб паводком не зруйнувало всю споруду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію