Майбутнім військовим – про колег

У Військовому коледжі сержантського складу пройшов захід до Дня захисника України. Під час нього курсантам розповіли про солдат, які служили в зоні АТО

Руслана Якимець навчається на другому курсі Військового коледжу сержантського складу. Таку професію вона обрала через любов до військової форми та почуття патріотизму. У майбутньому дівчина мріє стати генералом. 

Руслана Якимець, курсантка

- Зараз така ситуація в країні, що комусь потрібно захищати нашу державу. От саме мій курс дівчат, ми намагаємось не відрізнятися від хлопців. Вони нам завжди кажуть: «Ви дівчата, вам легше. Вам дають поблажки». А ми ламаємо ці стереотипи. Ми робим так само, як вони.

Валентин Мухін – також курсант другого курсу. Хлопець розповідає: в його родині за чоловічою лінією всі військові. Він не став винятком. Пішов стопами батька та діда. 

Валентин Мухін, курсант 

- Найважче для мене, напевно, психічне навантаження в сукупності з навчанням. Приходиться і за навчанням слідкувати, якщо хочеш вибиться вперед, і за військовою дисципліною. Це разом іде, паралельно.

Саме для курсантів Військового коледжу сержантського складу цього дня пройшов відкритий урок з патріотичного виховання. Присвятили його Дню захисника України. 

Кирило Злобін, полковник 

- Це сучасний захід. Він має проводитись. Я не уявляю держави, у якій би не було захисника Вітчизни. Ми розуміємо, що без шанування тих людей, які віддають життя на Сході, неможливе майбутнє нашої держави.

Аби вшанувати ветеранів АТО, курсантам запропонували переглянути документальну стрічку. Вона розповідає про події 2015 року у місті Щастя Луганської області. 

Дмитро Гонтаренко, автор кінострічки 

- Сам бій тривав десь 5 годин, і на протязі всього бою велась зйомка. А журналістка з Харкова, Наталя Курдюкова, яка і монтувала цей фільм, вона ще дозняла інтерв'ю на протязі приблизно двох годин. І змонтували десь за тиждень цей фільм.

Окрім кінострічки, на заході представили виставку світлин «Дякую за службу». Ці фото зроблені у Донецькій та Луганській областях. Деякі світлини – з поховань. 

Ганна Чапала, автор фотовиставки 

- Дуже важливо зараз показувати фільми патріотичні. Дуже важливо показувати світлини. Особливо для того, щоб їх бачили молоді військовослужбовці. Тому що ця історія зараз твориться на наших очах, а тим паче, на їх.

Всі світлини залишаться у курсантів. Вони пообіцяли розмістити їх у навчальних аудиторіях.

Стрічка новин