В Краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Наша марка»

На ній представили зразки, випущені упродовж останніх ста років. Крім марок, показали і конверти та розповіли їхню історію

Це українські марки часів незалежної Української Народної Республіки. Створюватися вони почали з 1918 року. Серед представлених на виставці марок ті, які мають високий мистецький рівень і можуть багато розповісти про історію, грошову систему, мистецтво України того часу.

Інна Дєдю, зав. науково-дослідного експозиційного відділу народознавства Краєзнавчого музею

- Це - дійсно унікальні марки, їх в Україні залишилося дуже мало. Першими художниками українських марок був Георгій Нарбут та Антін Середа. Це - художники-графіки українські, які розробляли дизайн цих марок.

Особливе місце на виставці займає марка Російської держави, на якій зображений Український Тризуб.

Присутній на виставці і голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін. Він говорить: філателія має великий масштаб. Це - люди, які збирають марки та конверти різних часів. А ці предмети завжди зберігають культурно-історичний спадок та нагадують нам, хто ми є.

Михайло Меллін, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів

- А це - тільки маленька краплинка того океану, того космосу, піщинка з того космосу, що зараз на цих стендах. І, взагалі, це дуже варто, щоб на це звернути увагу, це, - мабуть, перший крок, який роблять у Полтаві звернути увагу на філателістів і філателістичну продукцію.

Серед відвідувачів - вчитель Коломацького ліцею Ольга Сторожко разом зі своїми учнями. Вона ділиться: переглянутою виставкою залишилися задоволені. Багато чого дізналися нового. 

Ольга Сторожко, вчитель Коломацького ліцею (Харківська область)

- Знати історію - це дуже гарно. І саме отакі марки, конверти - цього наші дітки по-перше не бачили ніколи раніше. І це для них буде така новинка, цікавинка. Усе, що я тут побачила, мені дуже сподобалося.

На виставці всього представлено близько 100 марок і 40 конвертів. Діятиме вона до 16 жовтня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію