Третина українців ризикують захворіти на грип

За останній тиждень в Україні зареєстровано понад 142 тисячі випадків ГРВІ та грипу. Однак, це ще не початок епідемії.

Серед людей, які мають високі шанси на зараження грипом, перебувають 30% українців. Про це повідомив директор центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

"У групі ризику десь 13,5 мільйона українців, тобто, 30% українців мають високий шанс інфікуватися або отримати  ускладнення від грип", - зазначив Володимир Курпіта.

За його словами, вакцинація від грипу не є обов'язковою, а лише рекомендована. У МОЗ хотіли б, щоб в цьому році провакцинувалися хоча б більш як 1% українців. Разом з тим, Курпіта уточнив, що вакцина від грипу не захищає від нежиті і застуди. У першій партії надійшло 350 тисяч доз вакцин проти грипу. У МОЗ сподіваються, що їх має вистачити до середини грудня.

Протипоказаннями для вакцинації від грипу є: підвищена чутливість до будь-якого компонента вакцини, зокрема, до компоненту курячого м'яса або яйця (тому що вакцина виготовляється на курячих ембріонах, - ред.); недостатня вага тіла; загострення захворювань і температура вище 38 градусів; пацієнти в період одужання.

Решту протипоказань повинен визначити сімейний лікар. За останній тиждень в Україні зареєстровано понад 142 тисячі випадків ГРВІ та грипу. Володимир Курпіта наголосив, що це ще не початок епідемії.

Нагадаємо, в аптеки України почали завозити вакцини від грипу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію