10 млн – на погашення податкового боргу

Необхідність виділення цієї суми комунальному підприємству «Полтававодоканал» обговорювали на засіданні профільної обласної депутатської комісії. Це питання викликало дискусії серед присутніх

Засідання комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства. Одне з питань стосується надання фінансування «Полтававодоканалу» для можливості погашення податкового боргу з ПДВ. Слово бере очільник підприємства Василь Воротинцев. Каже: цей борг за «Водоканалом» тягнеться вже давно. 

Василь Воротинцев, генеральний директор КП «Полтававодоканал»

- За мою роботу жодної копійки заборгованості немає ні по електроенергії, ні по податках. Але цей борг, він висить. Сьогодні в новій постанові, якщо різниця в тарифах хоч якась є, то закриття податкових забов'язань в новій постанові цього року, його просто немає. Тому я прошу вас надати допомогу підприємству.

Аби погасити борг, необхідні 10 млн гривень. Прохання гендиректора підприємства розпалює суперечки серед присутніх. Депутати проти надання фінансування. На їхню думку, цим повинно займатися місто.

Іван Сидоренко, депутат Полтавської обласної ради

- Якщо це підприємство 99% чи 90% обслуговує Полтаву, то хай Полтаві і передать його.

До того ж, кажуть в Департаменті фінансів, в обласному бюджеті немає коштів на погашення цього боргу.

Павло Кропивка, начальник Департаменту фінансів Полтавської ОДА

- Ми на 10 млн ще зменшимо наші шанси погасити різницю в тарифах. Так що, те що і грошей немає, і це буде нерозумно гасити ПДВ місцевим бюджетом. Тому що в нас єдине джерело - це недоїмка до державного бюджету - хоч якось погашати різницю в тарифах.

У ході дискусії знаходять компроміс - співфінансування міста та області.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Якщо обласна рада зараз не підтримає, то і міська рада скаже, що ви не хочете підтримати свою комунальну установу, чому ми повинні вас підтримувати? Так давайте ми підтримаємо. Ми розуміємо, що в цьому році у нас немає, але концептуально ми це рішення повинні підтримати.

Рішення підтримали, але зі зміною формулювання. Відтак, депутати проголосували за підтримку «Полтававодоканалу» за умови співфінансування з міською радою.

Стрічка новин