Аліментники на контролі

Полтавщина - третя в Україні за виплаченими аліментами

З початку року державні виконавці вже стягнули з боржників 188 млн гривень. Кошти отримали більше 22 тисяч дітей. Про це йшлося на засіданні регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за стягненням аліментів. Зокрема юристи говорили про новації у законодавстві - накладення штрафів на суму боргу аліментів. Лише за останній місяць в області стягнули майже 180 тисяч гривень таких штрафних санкцій.

Віталій Коноз, начальник управління Державної виконавчої служби

- Ці штрафні санкції застосовуються на підставі відповідних постанов державних виконавців. Для цього не треба додатково звертатися в суд. І розмір таких штрафних санкцій сягає 20, 30, 50% в залежності від того, за який період виникла заборгованість. Якщо заборгованість сягає одного року, сукупна сума платежів, то 20% штрафу накладається. Якщо два роки - 30%. Якщо сума заборгованості перевищує три роки, то державний виконавець накладає штраф у розмірі 50%.

Олександр Міщанін, начальник Київського ВДВС м. Полтава ГТУЮ у Полтавській області

- З одного боржника було стягнуто на користь двох дітей 162 тисячі гривень. З іншого боржника стягнуто 80 тисяч гривень, нараховано 40 тисяч штрафу, оскільки заборгованість перевищувала три роки. І ці кошти ним було сплачено.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію