Дві полтавки отримали почесне звання України «Мати-героїня»

Вони виховали 5 дітей. А на запитання: «Що для вас щастя?» обидві мами відповіли: «Діти». Вітали їх у Полтавській міській раді

Це Оксана Мащенко. Вона народила та виховує п'ятеро дітей. Жінка ділиться: робота мами – чи не найприємніша у світі. Важко, звісно, буває, проте головне у цій справі – підтримка близьких. 

Оксана Мащенко, «Мати-героїня» України 

- Тільки завдяки Богу, перш за все, а також чоловіку, що я можу мати гідну сім'ю, гідно працювати та виховувати дітей. Любов до дітей – це щастя, для мене – це щастя.

В Олени Турбай – також п'ятеро дітей. Всі вони, зізнається жінка, дуже працьовиті. Їхня родина мешкає у селі. Роботи там вистачає. Діти ж завжди допомагають їй по господарству. 

Олена Турбай, «Мати-героїня» України 

- Абсолютно всі вони різні, в кожного свій характер, але потрошку справляємось. Я дуже люблю дітей.

Саме цим двом матерям – Олені Турбай та Оксані Мащенко – присвоїли почесне звання України «Мати-героїня». З цієї нагоди у приміщенні Полтавської міської ради для них влаштували невеличкий святковий концерт. 

Нагрудні знаки та квіти для мам, а солодкі подарунки та канцтовари для дітлахів вручив депутат міської ради Олександр Кудацький. Заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко зазначила: всього у Полтаві проживає 63 «мати-героїні». Найстаршій з них – 84 роки, а наймолодшій – 36.

Людмила Бойченко, заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань 

- Мама – це перше слово, яке говорить дитина. Велике щастя мати дітей. Багато жінок сьогодні страждає від того, що не можуть стати мамою. А ті, хто має таку можливість, повинні пишатися тим, що Бог дав їм таке щастя. І, на мою думку, щастя мати одну, дві, а якщо дітей більше – це велике щастя.

Людмила Бойченко додає: міська влада приділяє велику увагу підтримці багатодітних родин. Їм в повному обсязі надаються всі пільги, гарантовані чинним законодавством. А жінкам, яким присвоєне дане звання, виплачується одноразова грошова виплата у розмірі 17 620 гривень.

Стрічка новин