За даними Держкомстату, кожен українець у рік випиває до вісімсот грамів кави

Усіх любителів цього напою може чекати неприємний сюрприз. Як повідомляють основні країни-виробники кави, вони зменшать вирощування продукту на 24 відсотки, принаймні, таку інформацію оголосила Бразилія. Якщо вона підтвердиться, то на любителів збуджуючого напою чекає підвищення його вартості.

За останній рік вартість кави у світі зросла, щонайменше, на десять відсотків. Таке подорожчання пояснюється тим, що основні країни-виробники зменшують вирощування кущів кави. Так, наприклад, Бразилія знизила показники до десяти відсотків.

Для вітчизняного ринку це також має велике значення. Адже кожен українець в середньому вживає щороку до восьмиста грамів кави. А це означає, що у торгових відносинах з нами дуже зацікавлені.

Варто сказати, що українці не відстають від світу: все більшої популярності набуває натуральна кава. Але і до неї у спеціалістів державного підприємства «Полтавастандартметрологія» виникають певні претензії.

Щодо розчинної кави, то на ній теж спекулюють. До речі, її вживає 77 відсотків нашого населення. Дуже часто нам пропонують такий напій вторинного приготування. Тобто, з готового продукту повторно висушуються зерна, при цьому аромат замінюється ароматизаторами.

Не краща ситуація і з кавою-мікс, тобто з тим, що в ній знаходиться. Виявляється, деякі її складові не мають нічого спільного з молоком.

Для того, щоб отримати справжню тонізуючу каву, зерна висушують від семи до 12 років. У світі є два сорти зерен – «Арабіка» та «Робуста», все інше – це змішування.

Стрічка новин