На Полтавщині заснували першу Стартап школу, де навчатимуться близько 140 людей
Її реалізував Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. Навчання триватиме півроку. По закінченню школи учасники презентують свої стартап-проекти
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка спільно з Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge заснував Стартап школу. У ній навчатимуться близько 140 учасників, більша частина з яких - це студенти полтавського вишу.
Володимир Онищенк, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка
- Стартап школа ПолтНТУ є єдиною на Полтавщині, а головним результатом стане відбір перспективних стартап-проектів та відкриття стартап-компаній на базі університету.
Це перша і єдина на Полтавщині Стартап школа. Вона входить до складу загальноукраїнської мережі Стартап шкіл України «Sikorsky Challenge». Навчання в техуніверситеті триватиме до червня 2019 року.
Ігор Пеер, співзасновник інноваційного холдингу «Sikorsky Challenge»
- Ми маємо мережу стартап-шкіл по Україні, які почалися з нашої першої стартап-школи, яку ми відкрили більше трьох років тому на базі КПІ в Києві. І сьогодні це розрослося, і стало такою мережею по всій Україні. У нас близько восьми університетів, які є нашими партнерами, ось в цьому русі.
Стартап школа - є елементом науково-інноваційної системи університету. До навчання учасників курсу залучатимуть міжнародних тренерів, професорів та науковців. Вони допоможуть випускникам школи реалізувати свої бізнес-ідеї. Щоб в подальшому новатори змогли відкривати свій бізнес, розвивати економіку та підвищувати конкурентоспроможність регіону.
Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА
- Найактуальніше питання – це зосередити всі зусилля і обласної влади, і задіювати науковців, в тому числі і технічний університет в тому, щоб наші молоді спеціалісти залишалися тут і розвивали економіку області тут. І от саме такі стартап-школи, вони будуть приносити поштовх в тому, щоб наші молоді люди створювали власну справу.
Під час навчання випускники школи генеруватимуть креативні ідеї, відстоюватимуть свої інтереси перед інвесторами, розроблятимуть бізнес-моделі у форматі Start-up.
Світлана Сівіцька, проректор з наукової та міжнародної роботи ПНТУ імені Кондратюка
- Була започаткована ректором університету Володимиром Олександровичем Оніщенком саме співпраця освіта, наука, бізнес і влада. Буде забезпечуватися діяльність Стартап школи, і як результат уже отримані готові проекти, готові до впровадження нові інноваційні підприємства Полтавського регіону.
Вадим Стогній, керівник Секретаріату Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки
- Починається цей рух і я в нього вірю, бо знаю і бачу скільки талановитих людей є в нас в Україні, і особливо в нас тут на Полтавщині.
По завершенню стартап-школи кращі проекти презентують на базі Університету. І якщо вони зацікавлять інвесторів, випускники матимуть можливість створити новий інноваційний бізнес.