У Ліску реконструювали амбулаторію сімейної медицини

Обслуговують там близько 5000 осіб. На ремонт та обладнання кошти виділили із міського бюджету

У селищі Лісок завершився капітальний ремонт амбулаторії, на який були виділені кошти із міського бюджету в розмірі 446 400 гривень. Тому тут проведено заміну системи опалення, ремонт кабінетів сімейного лікаря та педіатра, денного стаціонару та зовнішнє утеплення будівлі. Відвідав центр медико-санітарної допомоги і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Відремонтували, зробили нове сучасне вже опалення. Воно і економне, і більш комфортніше. І сьогодні, я думаю, це центр дійсно оздоровлення людей. Тому що тут є і стаціонар денний, тут можна маніпуляції пройти. І, скажімо так, недаремно ми сьогодні поспілкувалися, є пропозиція людей, щоб раз у місяць приїздив якийсь там лор, наприклад, чи гінеколог.

Директор центру первинної медиико-санітарної допомоги №3 Тетяна Монтян хвалиться новим медичним обладнанням. Говорить: останнє конче необхідне. Зараз закуплено усе необхідне для надання невідкладної допомоги. 

Тетяна Монтян, директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» ПМР

- От ви бачите, нове обладнання, а саме: дефібриля́тор, закуплений за кошти Світового банку, він має змогу знімати кардіограму і проводити стабілізацію і нормалізацію ритму. Є кардіограф, є шафа для стерилізації. Крім цього, у нас є добові монітори артеріального тиску. Закуплені голкоспалювачі для утилізації голок для того, щоб не було ніде зараження.

Показують і денний стаціонар. У ньому – нові меблі та замінені батареї. 

У необхідності медичного закладу на території селища переконана і голова комітету Зінаїда Бакумова. Вона говорить: доки амбулаторія була на ремонті, жителям Ліска доводилося їздити за допомогою у місто.

Зінаїда Бакумова, голова селищного комітету селища Лісок

- Як є свій сімейний лікар - це все-одно, що член сім'ї, до якого підійдеш, якому розкажеш усі свої проблеми, і він знає кожного. А для віддаленого селища, таке, як наше, як до центра міста нам півгодини добираться на транспорті, а тут перепона – залізнична колія в нас, і амбулаторія просто необхідна.

Свою роботу амбулаторія почала з 2009 року, відкривав її тоді Андрій Матковський. Сьогодні центр первинної медико-санітарної допомоги підключений до мережі інтернет та має все необхідне технічне оснащення для роботи з пацієнтами та укладання декларацій із сімейними лікарями та педіатрами.

Стрічка новин