Полтавці, які живуть по вулиці Івана Мазепи, 35, блокували встановлення гаража

Вважають, споруда – поза законом. Та й встановлюють ії майже на дитячому майданчику. Власники гаража незгодні

На подвір'ї біля евакуатора зібралися жителі чотирьох будинків по вулиці Мазепи. Автівка привезла сюди гараж. Його почали встановлювати у дворі  біля дитячого майданчику. Місцеві - проти і блокують дорогу автівці. Кажуть, гараж – поза законом.

Світлана Вернигора, полтавка 

- Ніхто не збирав представників кооперативу. Нас тут 4 будинки, щоб хоч запитали дозволу. І тут, як сніг на голову, перед нашими вікнами виріс здоровий гараж. Він більший, ніж ті, що стоять у нас дуже-дуже давно.

Мешканці раніше мали свої плани на цю ділянку. 

Лідія Величко, голова кооперативу «Жемчуг»

- Цю земельну ділянку колись виділяли моєму батькові, інваліду війни першої групи, доки шукали гараж - батько помер. І ми вирішили поставити дитячий майданчик.

Власниця гаража Олена Горулько відмовилась коментувати ситуацію на камеру. Але документ показала. Дозвіл на розміщення гаража за вулицею Великотирнівська, 4 її чоловік, Олексій Горулько, отримав ще в 2008 році. Але згодом ситуація змінилася. Тому тимчасову споруду перенесли. 

Борис Олефір, завідуючий відділом архітектури Шевченківської райради м.Полтави 

- У 2017 році за рішенням Полтавської міської ради земельна ділянка, де розташовувався цей гараж, була надана для будівництва багатоповерхового будинку, і виникла необхідність цей гараж переносити. Знайшли це місце, воно відповідає всім вимогам, виготовлена схема.

Згідно з рішенням 26 сесії 7 скликання Шевченківської районної у м. Полтаві ради від 26 квітня 2018 р., вирішили: надати Горульку Олексію дозвіл на виготовлення проекту відведення зі складу земель житлової та громадської забудови міста земельної ділянки за адресою м.Полтава, вул. Івана Мазепи, 35, площею 24 м2 для розміщення тимчасового металевого гаража.

Борис Олефір, завідуючий відділом архітектури Шевченківської райради м.Полтави

- Чому виникла така конфліктна ситуація? Тому що цей пан Горулько не виготовив договір оренди, що необхідно для встановлення гаража. Чому це сталося? На сьогодні технічна документація із землеустрою не погоджується із Геокадастром. Цей конфлікт – у законодавчому полі. Він вирішується в судовому порядку.

Допомагав розбиратися у ситуації юрист. Якщо мирним шляхом владнати ситуацію не вдається, то є інші варіанти.

Богдан Яненко, юрист 

- Ви маєте право звернутись з позовом до суду загальної юрисдикції у відповідності до чинного цивільного процесуального кодексу нашої країни. І якщо рішення буде на вашу користь, і відповідач не оскаржуватиме його в апеляційному порядку, він буде змушений виконувати судове рішення, щоб йому в цьому не допомагали державні органи, в тому числі – орган державної виконавчої служби.

Конфлікт поки так і не вирішили. Власники гаража і далі вважають себе правими і прибирати гараж не збираються. Тим часом, мешканці будинків  зняли блокаду, але справу не покинули і звернулися за допомогою до місцевої влади. 

Стрічка новин