7 жовтня в Україні відзначили День працівника освіти

7 жовтня в Україні відзначили День працівника освіти

Вітав вчителів Полтавщини й народний депутат України Артем Вітко. Теплі розмови, подарунки та гарний настрій, саме так пройшли зустрічі освітян з нардепом

Перша неділя жовтня – це завжди свято працівника освіти. Вчителі та педагоги свій день святкували напередодні. Окрім учнів та їх батьків, до привітань долучився і народний депутат України Артем Вітко. Він згадує: в дитинстві часто доводилось змінювати школу. Проте вчителі завжди ставились до нього з порозумінням. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Першу мою вчительку звали Майя Володимірівна. Я пам'ятаю її слова, я пам'ятаю, що був шубутною дитиною. Але вона душевно відносилась, розуміла, що батько в мене військовий, і що треба мені поблажки десь давати. Що б мені хотілося сказати в цей день. Вчитель, я не побоюсь цих слів, – найвідповідальніша професія. І саме вчитель вкладає в дитину душу, серце, і з неї фактично, як з пластиліну, ліпить майбутнього достойного громадянина.

Це колектив Вільховатської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради. ЇЇ директор Світлана Гусар знає Артема Вітка не з чуток. Він власними коштами допоміг встановити пластикові вікна у спортивній залі.

Світлана Гусар, директор Вільховатської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради Полт.обл. 

- Так як у нас тривали ремонтні роботи по заміні вікон на металопластикові, не вистачало коштів. Тому я звернулась за допомогою до народного депутата. Допомога була надана, спортивний зал відремонтовано.

А це Бутенківська загальноосвітня школа. Тільки-но Артем Вітко переступив її поріг, як його запросили до навчально-виховного комплексу «Захист Вітчизни». Тут він поділився своїми військовими спогадами з учнями. У 2014 році нардеп був командиром добровольчого батальйону. 

Наступною зупинкою Артема Вітка став Кобеляцький ліцей №2. Його керівництво жалілось народному депутату на застаріле технічне оснащення закладу. 

Світлана Ніколенко, директор опорного закладу Кобеляцький ліцей №2 ім.О.Гончара 

- Ви самі розумієте, що раз на п'ять років морально застаріває те обладнання, яке є у нас в школі.

Цю ситуацію Артем Вітко вирішив. Він подарував школі телевізор. За його словами, кошти повинні вкладатись в навчальні заклади, аби не доводилось їх вкладати у в'язниці. 

Народний депутат Артем Вітко не оминув і заклади профтехосвіти. Він є президентом Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти та автором законопроекту щодо забезпечення фінансування таких закладів з держбюджету. 

Ігор Іщенко, директор професійно-технічного училища №50 (м.Карлівка)

- З Артемом Леонідовичем ми на нашій асоціації познайомились, коли він став її головою. Там ми з ним познайомились, знайшли багато спільних питань, які можна вирішувати. Я до нього звертався, як до народного депутата та голови асоціації саме з питаннями профтехосвіти. Я найшов підтримку та розуміння, за що дуже вдячний Артему Леонідовичу. Колектив йому також вдячний за те, що він розуміє ці проблеми, намагається їх вирішувати. Подає законопроекти. Він дійсно працює.

За три дні Артем Вітко зустрівся та привітав учителів шкіл і профтехучилищ Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського, Кобеляцького та Козельщинського районів. За його словами, всі прохання та проблеми освітян він взяв на особистий контроль.

Стрічка новин